< Tilbake til oversikten

Gå på akkord med seg selv ...

#1

Kanutten sa for siden:

Hvorfor gjør man det? Gang på gang? Jeg har gjort det i flere uker på jobb, og i går sa sambo og eldstepoden at nå er det nok. Jeg har jo kjent det selv at den utmattende følelsen har kommet snikende, men jeg har hittil oversett den; inntil i går. Jeg innså plutselig at jeg brukte mer krefter enn hva jeg har på "overskuddskontoen". Men hvordan snur man denne tendensen? Å gå på akkord med seg selv? Og hvordan får man jobben og ev andre til å forstå at man må bremse ned litt?


#2

smgj sa for siden:

Jeg tror ikke du kan gjøre noe annet enn å si ifra dersom det er andre som er pådriverne, og bremse dersom det er du selv som er pådriveren. (Så lett å skrive, og mene ... ofte så vanskelig å gjøre.)


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.