Er ny på forumet, men har lest endel og funnet mange gode svar. Har selv gått på et karboredusert kosthold i snart 5uker. Driver med motbakkeløping og startet lavkarbo fordi jeg tror det er det sunneste for kroppen, følger i viss grad paleokost, men supplerer med noen moderne matvarer også. Kan bli enda flinkere til å unngå matvarer med tilsetningstoffer og dette er noe som jeg fokuserer mer og mer på.
Har virkelig merket de mange fordelene med et slikt kosthold, og har blitt en mindre stresset person med tanke på at jeg slipper å planlegge å spise hver 3 time. Har fortsatt ganske tunge bein og gleder meg til den dagen energien virkelig kommer. Nå får jeg melkesyre av å gå opp trappen:/
Mitt spørsmål er om det er noen som bruker Kaffe med cocosa og smør før treninger og hvilken erfaringer folk har med det. Skal teste det ut i morgen før en styrkeøkt. Hvis dette fungerer bra så ser jeg for meg å bruke det før motbakke konkurranser. Er det noen som driver eller kjenner noen som driver motbakkeløping på lavkarbo?
er litt tidlig å få wow opplevelsen enda vil jeg nok tro.
Men å satse kun på en kopp kaffe med smør og cocosa før en kraftanstrengelse som et motbakkeløp er ambisiøst.
Jeg vet om flere idrettsutøvere som spiser ren mat, gode råvarer uten at det kalles lavkarbo. De lager bare maten sjøl.
Samtidig så skyr de heller ikke raske karbohydrater når de konkurrerer i de 15-30 minuttene et motbakkeløp varer.
Tror du nesten må prøve deg frem, Ronny Mathisen har jo prøvd intensive intervaller på kun noen ml med MCT olje. Du kan jo lese i bloggen hans, men jeg har ikke veldig stor tru på de måleresultatene hans dessverre. Med de resultatene han viser til i konkurranse så har jeg mine tvil om hans pulsverdier er riktige. Han sier selv han har en puls på 97% i flere timer og underveis med denne pulsen så prater han temmelig avslappet og rolig inn i et kamera mens han sykler....
Vil anbefale deg sjekke det ut iallefall, kan jo hende du finner noe nyttig der.
Dette skal jeg prøve! Jeg pleier gjerne å ta en kaffe med fløte på morgenen, før trening, skal prøve å hive i litt cocosa også, har hørt at flere synes det fungerer som hurtig tilgjengelig, jeg har bare ikke hevet meg rundt og prøvd det skikkelig.
Når jeg skal ha en økt med skikkelig punch (evt konkurranse) får jeg gjerne bedre ytelse hvis jeg har hatt i meg litt karbo. Samtidig spiser jeg såpass lite karbo hver dag, at jeg fint klarer å løpe en lang tur på fastende system, gjerne på morgenen. For meg er det en god ting å sørge for at systemet mitt er tilpasset fettforbrenning.
Hei :-)
Lurer litt angående Magic bullet coffe.
Jeg har drukket den i 2-3 dager.
Men først i dag hadde jeg den til frokost.
Tørte ikke å bare drikke den så jeg hadde 2 lavkarbo skiver sammen med kaffen.
Håper den holder meg mett, men føler meg ikke helt mett.
Er det vanlig at det tar noen dager før du har mer effekt på å drikke den ( føler deg mer mett? )
Nei. Eller. Det er vel forskjell fra dag til dag hvor mett man blir av forskjellige ting, men det er ingenting som gjør den mer effektiv etter litt bruk.:)
Jeg blir heller ikke mett av den. Ihvertfall ikke i mer enn time-halvannen,
Hei:) Jeg drikker Magic bullet coffee..
Eller, jeg har et periodisk faste spisemønster.
Mitt spisevindu åpner seg ikke før 11:00.
men hvis jeg vil ha noe før dette så drikker jeg MBC
MEN dersom jeg skal på trening (før jobb på morraen) spiser jeg alltid en Questbar og drikker pre workout 20 min før. Det er for å gi kroppen mat, slik at den ikke tærer muskelmasse når jeg forbrenner
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.