< Tilbake til oversikten

Gikk på en smell i dag

#1

Pianoman sa for siden:

2 brødskiver (fint brød) med kaviarmix og 2 youghert-er:mad: Etter 5 minutter kom kroppen i ulage, følte meg helt elendig! Er det normalt? Skal ihvertfall ikke sprekke igjen på brød! Har jeg frontkollidert med introduksjonen nå? Har spist riktig siden mandag. En annen ting. Jeg spiser egg,bacon,kylling, løk osv. Blir uhyggelig tørst. Kan drikke litervis med vann. En rar tørstesmak i munnen. Men det er vel sånn en blir når en spiser salt/fet mat.


#2

HP sa for siden:

Å føle seg elendig etter en slik smell er ikke uvanlig. Det er bare en kraftig bekreftelse på at hormonsystemet ditt ikke er som det skal. Hyperinsulinisme, vil si at kroppen din reagerer med å produsere ekstra mye insulin, da slår insulinet blodsukkeret ditt rett i kjelleren, så kommer kroppen i ulage, og du føler deg elending. Men det verste er at for mange så er dette noe som skjer hele tiden, bare det at når en ikke er på induksjon så merker en det ikke så vanvittig tydelig, også så "reparerer" en gjerne med en slurk brus, litt sjokolade eller en kakebit.

Jeg har hatt det akkurat slik som du beskriver, og faktisk - først nå - 2 år etter jeg begynnte å følge Atkins (ikke vært 100% trofast hele veien) så tåler jeg moderate mengder med søtt uten å få en slik reaksjon.

Når det gjelder induksjonen, så bare fortsetter du. Med tanke på vekttap så kan du ha satt deg selv tilbake noen dager. :snill:

Tørste er ikke uvanlig når en er i ketose ettersom at kroppen skiller ut mer væske. Derfor er det viktig å drikke minst 2 liter vann daglig. Lettbrus og koffeinfri kaffe telles ikke med i de anbefalte 2 literne med vann ;)


#3

mofe sa for siden:

HP har gitt deg veldig bra svar. Ville bare si at bare fortsett slik du gjør med induksjonen.

Spist er spist - og dette øyeblikket er det første i resten av ditt liv.

:)


#4

Nille sa for siden:

Jeg fikk en slik reaksjon da jeg spiste fløtestuede poteter 17. mai - OG i sommer da jegt spiste hvitløksbrød til forrett og pasta til hovedrett !! Man lærer etterhvert.... men det tar tid.....må bare prøve vettu !! :p


#5

Kanel sa for siden:

Jeg får vondt i magen bare jeg tenker på boller og lyst brød:(

Har tatt blodprøver for å finne ut om jeg kanskje ikke tåler mel\gluten men prøvene er helt fine.
Likevel blir magen helt i ulage når jeg spiser (en sjelden gang) noe brødmat.
Og dette er kommet etter at jeg startet dietten.
Før levde jeg jo på boller og loff....


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.