Har en oppskrift på karbondar som er utrolig god, men her brukes også en pose vanlig potetstappe-pulver som jo inneholder en hel del kb. Kan jeg f.eks bruke JBK istedet? målet er å få karbonadene litt luftigere og binde de litt sammen..
Jeg har alltid laget karbonader/kjøttkaker ved å blande i en ss hvetemel og/eller en ss potetmel. Nå dropper jeg det og det går like fint.
Hemmeligheten er å bruke akkurat nok væske(fløte/vann) kna det inn i porsjoner og rør godt og lenge. Du skal ha i så mye at deigen på en måte hever seg når du "slår" den rundt med sleiva...(som en myk og god bolledeig:cool:)og er litt klissete. Ha tilslutt i ett egg eller to. Det binder godt.
Min "hemmelighet" er å bruke hendene i stedetfor sleiv. Da "gnir" jeg kjøttdeig, egg,vann og krydder så godt sammen at det til slutt har konsistens som litt grov medisterdeig.
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.