< Tilbake til oversikten

Etter nok en graviditet starter jeg opp med ketolyse i dag!

#1

mamma til tre gutter sa for siden:

Hei!

Sikkert ingen som husker meg, men er altså nå tilbake etter å ha fått mitt fjerde barn, ei jente. har tre gutter fra før. Adamor er nå nesten 8 mnder så nå skal 22 kg av!! :)

Har imidlertid høyt kolesterol nå, så er spent på hvordan denne dietten kommer til å virke inn på det. Noen erfaringer??:)


#2

Kitt sa for siden:

Hei, velkommen tilbake og grattis med liten snuppe!:klem:

Mange går noe opp i kolesterol med en gang, men så vidt jeg har skjønt går alle ned igjen på sikt!

Du kan jo starte med å lese denne tråden!

Lykke til med de 22!;):heia:



#4

mamma til tre gutter sa for siden:

....og nå er jeg 20 kg slankere!! Kjempedeilig å ha klart å få av de kgene. Smertene i kroppen er 95% bedre, stivheten er MYE mindre og energinivået er betydelig høyere. Jeg fikk konstantert D-vitaminmangel og unormalt blodsukker, så jeg fikk metformin samtidig. Det har gjort underverker kombinert med ketolyse. Jeg trodde virkelig ikke at alle smertene og stivheten i kroppen kunne ha så stor sammenheng med sukker og gluten og D-vitamin.

Jeg skulle ikke ned 22 kg, men 25 og har 5-10 kg igjen til matchvekt. Veide 95 kg da jeg startet og veier nå 75 kg. Er 173 lang, så et sted mellom 65-70 kg er bra.

Håper målet er nådd til jul.

Ha en fin dag alle sammen og stå på!!:)


#5

Lindaplinda sa for siden:

Wow... Så flink du har vært!!:-D Og enda flinkere med tanke på at du har 4 barn å ta hensyn til også!:) Håper du når målet ditt innen jul, men jeg tipper på at du ser fantastisk ut nå og gjorde det for 20kg siden også:) Lykke til videre:)


#6

Lindaplinda sa for siden:

Hvordan er forresten kolesterolet nå?? Har ei venninne som ikke tør å begynne med ketolyse siden hun har fått påvist forhøyet kolesterol og ble IKKE anbefalt av legen sin til å begynne med lavkarbo:-S


#7

Catwoman sa for siden:

Gratulerer med flott resultat :suss::heia:
[color=#0000ff][/color]


#8

irenee sa for siden:

Gratulerer med flott resultat. Kutta du lavkarbo med engang du ble gravid?


#9

TrillTrall sa for siden:

Har du gått ned 20 kg på 2 mnd!? :eek:


#10

senorita sa for siden:

Ja... fra august til nå?? er det mulig ?? :O blir vel 3 mnd men.. sinnsykt??


#11

TrillTrall sa for siden:

Ja, ser jeg telte feil på mnd der, men uansett - 7 kg ned pr. mnd i tre mnd er jo helt villt!


#12

mamma til tre gutter sa for siden:

Hei igjen! Takk for svar!:)
Ja, jeg har faktisk gått ned fra 95 kg til 75 på den tiden. Har spist og spist jeg. Ikke trent, men normalt aktiv med husarbeid mv. Jeg skal ned til ca 70 kg. Har gått ned fra str 44/46 til 38/40. Ned 30 cm rundt livet!:)


#13

mamma til tre gutter sa for siden:

irenee:
Jeg kuttet ikke ut lavkarbo med en gang jeg ble gravid nei.
Jeg sliter med ekstremkvalme i alle svangerskap, så må ha medisiner og behandling, men valgte å fortsette å kutte gluten og spiste lavkarbo og det hjalp med å holde blodsukker stabilt og dermed mindre oppkast. Dog, jeg hadde fortsatt diagnosen hyperemesis (ekstrem svangerskapskvalme). Forskjellen var at jeg ikke hadde så alvorlig som de andre gangene. Men, så har jeg tre gutter og fikk jente nå, så kan jo være kjønnsavhengig......Jeg var da i ketose første tiden av svangerskapet, men det er jeg jo uansett siden jeg kaster opp så mye og får i meg lite næring. Forskjellen var at nå klarte jeg å få i meg bittelitt hver dag og slapp intravenøs næring:)


#14

Kanutten sa for siden:

:love: Denne er jo bare nydelig!! :roert:

Fant ikke noe annet sted å fortelle deg det.. :klem:


#15

mamma til tre gutter sa for siden:

:)TUSEN TAKK Kanutten!:) Setter stor pris på at du tok deg tid til å lytte!:)


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.