< Tilbake til oversikten

Oppskrifter på rundstykker man kan spise mens man er i ketose?

#1

Vigdinil sa for siden:

Hei, jeg ser etter rundstykker som kan spises mens man er i ketose, og som man ikke trenger så mange ingredienser til, uten soyaprotein. Hvilke erfaringer har dere, hva er mest populært og som mange mener smaker best?

På forhånd takk :)



#3

Vigdinil sa for siden:

Takk skal du ha :) Former du bare rundstykker av deigen, og så blir de ikke så sprø inni?


#4

arnakristin sa for siden:

Hei,
Ja, jeg bare former de til rundstykker, trenger litt lengre tid i ovnen enn knekkebrød/kjeks varianten. I tillegg så strør jeg sesamfrø og kverner litt grov salt over for at de ikke skal bli så ”kjedelige”. Brødvarianten trenger ca 45 min i ovnen og på slutten legger jeg bakepapir over slik at skorpa ikke skal bli helt svidd. Dersom de stekes for lite blir det litt sånn svampete konsistens inni.


#5

Vettel sa for siden:

Lager tekaker, men bytter ut pofiber/fiberhusk med knust linfrø istede.

lenabeatrice.net har oppskrift. :)

Smaker og lukter som brød, dog litt flatere enn rundstykker.


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.