og jeg skal ha "pause" fra kuren.. Det vil si at jeg skal leve som på ketolyse/lchf, men vi skal på ferie da, og har tenkt å unne meg en is en sjelden gang.. :) Og jordbær og fløte uten sukker, er jo ikke det verste man kan spise da.. :D Ellers skal det ikke bli vanskelig å holde seg til lavkarbo, for min svigermor holder og på, så da er vi nemlig to om det.. :D
Hvordan blir deres sommer, og har dere store planer?
Mannemannen (og resten av oss i familien) skal nok fortsette med denne livsstilen hele sommeren.... men han skal få spise is og bær når resten av oss gjør det.
Sommer = grilling og grilling = super lavkarbomat... :D
Skal stort sett jobbe, og da blir det jo som vanlig egentlig. Men mye grilling, og sikkert endel strandturer. Da bare tar jeg med salat eller noe fra varmmatdisken på nærmeste Meny.
Kommer sikkert til å lage litt is selv innimellom. Vurderer også å teste den pakka Isbilen har, uten tilsatt sukker.
Vi skal gifte oss og skal på bryllupsreise i sommer. Til selve bryllupet har både mannen og jeg planlagt en "kontrollert utskeielse". Det vil si, vi skal spise dessert og smake på bryllupskaken, og det blir vel litt alkohol også. Under bryllupsreisen er planen å leve generelt lavkarbo, dvs unngå potet, brød, ris, pasta og sukker så langt det lar seg gjøre men ikke leve strikt Ketolyse. Vi skal kose oss, det er tross alt bare en gang i livet det dreier seg om ;) Meeen når vi kommer hjem igjen er det tilbake til strikt ketolyse-kosthold resten av sommeren.
Her blir det ketolyse hele sommeren. Jeg skal i bryllup i sommer, og da kommer jeg til å spise middagen, men redusere litt på karbohydratene. Så hopper jeg bare over kakebordet. Det blir uansett ikke alkohol i bryllupet, så det blir ikke så vanskelig å holde seg i trøya.
Man kan da vel i de fleste tilfeller spise ketogent og spise is og jordbær med fløte. 50g jordbær med krem av en 1/2dl fløte gir 5g karbo, det er da vel akseptabelt.. Og is lager man fint av frosne bringebær, et egg og en skvett fløte + evt søting. Så jeg ser ikke helt vitsen med å spise en kjøpeis mm nå og da på sommeren, når det finens så mange gode alternativer til å sprekke.
Det sagt, betyr ikke at jeg ikke kommer til å sprekke, for det gjør jeg helt sikert en varm dag på tur.. Men da får jeg ta det som som det kommer..
Nå skal jo jeg ned nesten 50kg til, så å spise is med sukker en gang eller to i uka kommer jo ikke på tale.
Det blir ketolyse i sommer når vi skal være hjemme. I løpet av et par ukers bortreist ferie (bl.a på seilbåt) så blir det generell lavkarbo. Så Imse; det er jo ikke altid en har kjøkkenmaskiner og fryser tilgjengelig. Men tenkte å ta med meg håndmikseren til Danmark sa, pisket krem men bringebær holder generell istrang borte.
Ellers har jeg kjøpt meg ismaskin, så her blir jeg nok raus med den hjemmelagede isen i sommer. Syntes ikke detfunka så bra å springe nedi dypfryserer hvert kvarter.
Jeg går saaaaakte ned, men jeg har bare en ca.6 kg igjen før jeg sier meg helt fornøyd. Så derfor blir det en del type lavkarbo utskeielser på meg i sommer. Uasett, bedre enn å spise fri flyt i en Mnd. som jeg gjorde i fjor.
Jeg har tenkt å holde meg til ketogent i sommer også. Vi skal 2 uker på sydenferie - med all inclusive. Da kan man jo spise så mye is man bare vil, men jeg har tenkt å la være. Skal ikke spise så mye som en eneste en har jeg tenkt. Og jeg overlever helt sikkert det ;).
Det er buffet, så jeg får bare forsyne meg med kjøtt og fisk og salater. Vet ikke hvordan det blir å få i seg fett, for jeg vet jo ikke hva de har i dressinger og sauser.
Men ved å kutte ut alt som jeg vet er fullt av karbo, så skal det nok gå bra!!!
Jeg ligger pa ca 40g karbo om dagen og har tenkt a oke det opp mot 70-150g karbo i hvert fall enkelte dager i ferien. Jeg regner med a holde meg til basiskostholdet mitt (eggefrokost, rent kjott/fisk og masse gronnsaker og salat til lunsj og middag) og sa heller spe pa med f eks en kaffe latte eller sorbet eller vannmelon hvis jeg er fristet av det.
Her blir det ketolyse hele sommeren med masse god grillmat og hjemmelaget "is" og bringebær og fløte:)
Hadde en super dessert igår etter frillmaten,vispet 3 dl krem og hadde oppi 1/3 beger CC,rørte bringebær på toppen. DIGG!!! Både jeg og søs,som også er på ketolyse,ble godt stappa:p
Kjem til å halda meg til kuren, mannen gjer det også. Har så mykje som skal av at det er uaktuelt å ødeleggja ketosen med sukker ;)
Saknar frukt, men skal nok klara ein sommar utan. Gler meg over vekta som går nedover heller ;)
Har tenkt å prøva å laga isen i "bibelen", det får vera meir enn godt nok :)
Jeg har store planer om å holde meg strengt til ketogent kosthold i sommer, og ikke unne meg noenting utover det. Jeg trives kjempegodt på dette kostholdet, og føler ikke at jeg mangler noenting. Dessuten har jeg stoooore planer for grillsesongen! :D
I begynnelsen av september skal jeg to uker til Tyrkia sammen med sambo og familien, og har planlagt en pause på to uker da. Ikke for å kunne skeie ut og spise is og godteri, men fordi det virker veldig stress å skulle holde på med mye ukjent mat uten å få veid opp alt og sånt.. Men tenker å passe på karbene og så gå rett tilbake i ketose da jeg kommer tilbake til Norge :)
Jeg skal også til Tyrkia rundt den tida :D Tyrkisk mat er veldig lavkarbovennlig, sålenge man klarer å ligge unna bulgur og de søte dessertkakene... :o
Skal 14 dager til Kreta i juli, tenker jeg skal spise masse god gresk salat med fetaost, stifado, kalamare(eller hva det heter) kleftiko og moussaka-av og til. så skal jeg drikke rødvin og kose meg. Frokost blir egg og bacon.
Her blir det ketogen kost med økt fettinntak. Tenker å ta en litt "streng" periode i ferien siden jeg da har anledning til å drikke mer enn jeg kan når jeg jobber. Er lærer, og det er skikkelig upraktisk å drikke for mye slik at naturen stadig krever sitt, sukk. Kjenner at jeg gleder meg til det, for nå har det stått veldig stille ei god stund.:rolleyes:
Skal leve strengt i sommer, målet mitt er å kunne få av mest mulig frem til 25 august da jeg skal på den tradisjonelle festivalen jeg er på hvert år, men forhåpentligvis denne gang kunne føle meg mye mer attraktiv. Så den siste uka i august blir de gjerne utskeielser, men forhåpentligvis er jeg litt merfornøyd i utgangspunktet når den tid kommer og har bedre tid etterpå. Vet det er 'teit' å sette seg bortimot urealistiske mål på kort tid, men jeg har de siste x antall årene sett alle mine bekjente ha det kjempemorsomt på denne festivalen, mens jeg selv har følt meg utenfor. Nå er det nesten ett år siden sist jeg så disse menneskene, og jeg har lyst til å vise en liten overraskelse ;) Så ting kan liksom ikke skje raskt nok for meg :/ Håper på jevnt 1,5-2kg i uka frem til da, for da er vi godt på vei!
Skal jobbe resten av sommeren frem til da, så blir det utskeielser så blir det vel bare med sukkerfri pærecider, og den er strengt tatt ikke såå ille.
Hei:) jeg har hørt rykter om det finnes en is på pinne som er mulig å kjøpe på butikken for oss lavkarboere, ingen som tilfeldigvis vet hvilken? Hadde vært greit å vite i disse sommertider:) Utenom dette blir det en streng sommer for min del, bruker sydentur senere i sommer som motivasjon til å stå i mot en øl i solen:)
Åh, godt å høre! Har satt meg veldig lite inn i sånt og egentlig ikke tenkt noe over det utover det at jeg tenker å gjøre så godt jeg kan, men er veldig greit å vite at det kanskje ikke blir så vanskelig.
Dessuten skal vi bo på slik all inclusive-hotell, så alle måltider er buffét'er, og da kan man jo i det minste få sett an hva man velger før man legger det på tallerkenen ;)
Kaker og sånt har jeg aldri vært noe glad i, så det skal nok faktisk gå bare fint :D
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.