< Tilbake til oversikten

Jeg trenger tips til oppstart av lavkarbo

#1

LouLou sa for siden:

Hei

Jeg har bestemt meg for å prøve lavkarbo.
Jeg trenger noen tips til hvordan jeg bør starte opp, for jeg kommer liksom ikke igang. Har utsatt og utsatt det, for jeg vet ikke hvordan jeg gjør dette. Hva bør jeg spise f.eks til frokost?
Jeg er glad i noe søtt på morgenen. Har pleid å spise en brødskive med syltetøy til frokost.
Hva slags smør kan jeg bruke?
Kan jeg drikke sukkerfri brus? f.eks.Sprite zero,Pepsi max, O.s.v.
Finnes det n oe brød/knekkebrød jeg kan spise?
Kom med masse tips:)


#2

arnakristin sa for siden:

Hei,
Lavkarbo er en samlebetegnelse for karbo reduserte kosthold fra tilnærmet null til 150 kh pr dag. Så, anbefaler deg å lese om de ulike lavkarboretningene for å finne ut hva som passer for deg.
Les og lær her på forumet, masse nyttig informasjon. Men anbefaler deg å lese noen bøker i tillegg, de kan eventuelt lånes på biblioteket.
Her har du oppskriftsdelen av forumet
Linker til inspirasjon:
Hva har du spist til frokost i dag
Lunsj
Hva skal du ha til middag i dag-tråden
Hva har du spist til kveldsmat i dag
Samling av oppskrifter for lavkarbo.no

Nyttig startsted for å lese seg opp her på forumet.
Til alle nybegynnere på lavkarbo…
Ja, sukkerfri brus er lov men bare vær oppmerksom på søtningsmidler kan være en partystopper og/eller trigge søtsuge.
En partystopper er en matvare/ingrediens eller andre faktorer som er med på å hindre vektnedgang uten at man helt kan forklare hvorfor.
Det finnes flere oppskrifter på brød og knekkebrød her på forumet men også her må man være oppmerksom på at det kan være en partystopper.


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.