< Tilbake til oversikten

Allergi og Atkins

#1

Queen of Wands sa for siden:

Holder på å lese Atkins Diet Revolution nå, er omtrent halveis. Jeg har begynt å kutte karbo (ikke ris, brød, pasta, godter osv), men ikke starta skikkelig ennå, vil lese ut boka og sette meg skikkelig inn i det først :). Det jeg lurer på er; jeg er allergisk mot muggsopp (slik som vokser i fuktige hus), vil det si at jeg bør holde meg unna mugg generelt? Jeg tenker på nøtter f.eks. Muggost er jeg ingen fan av, så det er ikke noe problem, men jeg er veldig glad i mandler, og kunne tenkt meg å fortsette å spise det. Mandler og nøtter står oppført i samme gruppe i boka, men mugg og mandler er kanskje ikke noe problem? Dette var litt rotete, men håper dere skjønner. Spørsmålet er altså: Vil muggsopp-allergien min innskrenke mitt valg av matvarer??


#2

Bulldog sa for siden:

Gjør den det i dag?


#3

Queen of Wands sa for siden:

Nei, jeg har aldri støtt på problemstillingen før. Atkins skriver at nøtter kan ha mugg, og at noen kan reagere på det, dajeg leste det kom jeg til å tenke på muggallergien min. Jeg har aldri vært noen stor spiser av muggost, så jeg kan ikke si om jeg reagerer på det. Det jeg vet jeg reagerer på er melkeprodukter, dvs. yoghurt når jeg spiser det (prøver å la være men...). Har astma, og yoghurt gjør at jeg blir mer tett pga. slimdannelse. Jeg tenkte kanskje i et så stort forum at det fantes andre med muggallergi som hadde erfaring med det i forh. til ulik mat. :)


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.