Når jeg ser på GI-listen bakerst i boken Naturlig slank så står det at Mars Twix Cookie Bars (caramel) og Mars Snickers Bar har en middels GI. Mars M&M (peanøtt) har en lav GI. Mener han da de man får kjøpt i norske butikker som kalles Twix, Snickers og M&M? Rart at M&M har lav GI da den inneholder sukker. Noen som vet?
Det er jo lov å ha et belønningsmåltid hver dag hvor man kan spise middels og høy GI mat sammen med lav GI mat. Jeg liker ikke mørk sjokolade. Hvis jeg vil unne meg sjokolade kan jeg kanskje velge blant dem?
Jeg kan garantere deg at Fedon ikke mener du skal spise slik sjokolade hver dag som belønning. Jeg ville heller brukt belønningsmåltidet på bittelitt ris, grov pasta eller rugsprø enn å mate sukkersug med sukker.
I boka står det da ganske klart at c-måltidet (belønning) er fullkornspasta, brød, etc. En håndfull...
Og Fedon har oppskrifter på kaker og slikt, som kan være c-måltid.
Ja, såklart, man skal ikke spise sukker på Fedon kost. Hold deg til ren mat, uten sukker og hvitt mel, så er du kommet langt.
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.