Har hatt lyst på indrefilet av svin en stund. Siden jeg har prøvd å surre kylling i bacon, så tenkte jeg at det smaker sikkert snadder.
Et flott stykke indrefilet ble kjøpt inn, det lille av fett som var på ble selvfølgelig værende. Delte nesten igjennom på midten og satte i gang. Om man velger å bruke en blåmugg ost eller en annen kremost er opp til en selv. Smak og behag
[CENTER]
En eller annen kremost i midten
Surret i bacon
Freset litt i pannen først
Over i ildfast form og inn i ovnen på ca 175g i 20min
Så hvile i 15-20min
Serveres her med blomkålmos med baconbiter i
[/CENTER]
Håper det smaker. Min var lyserosa inni, perfekt og smakte virkelig snadder. Kjempe enkelt og så godt.
Jeg forsøkte denne til middag i går - og, det var STOR suksess! Poden på 13 likte det også veldig veldig godt! Vi brukte en annen ost inni da - men, her er jo mulighetene så og si uendelige. Denne blir en gjenganger hos oss - lettvint og supergodt!!
Så hyggelig. Det er så lettvint ja, og så mange muligheter. Og utrolig godt ja.
Bilder hjelper på inspirasjonen og ja hihi :)
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.