< Tilbake til oversikten

Ikke spise salami??

#1

matitt sa for siden:

....eller kan man det? Jeg har iallefall spist mye av det, for det står ikke noe om sukker på pakken jeg har kjøpt, Gull Salami. Det er vel lov da?:confused:
(leste bare akkurat en tråd hvor det stod at man ikke burde spise det)


#2

BlirFjong sa for siden:

Jeg spiser salami, men det er litt forskjell på karbo-innholdet i de ulike salami-typene. Jeg kjøper den type salamien som ikke har karber, tro om det er Gilde sin? Nå for tiden har jeg dilla på fårepølse, har en Gilde pakke her og den har null karber. Syns den typen pålegg er greit for det er jo en del fett i det også :)


#3

Lillemy71 sa for siden:

Sjekk karebinnholdet på den pakka du har og forhold deg til det. Regner med at du bare spiser noen få "skiver" salami til dagen, for husk at de inneholder mye salt som kan binde vann i kroppen og dermed stoppe vekta.


#4

Lullen sa for siden:

Gilde Salami har 0 karber.
Tror Gilde SpesialSalami har flere karber hvis jeg ikke husker feil!

Godt med litt variasjon, er rimelig lei kokt skinke.

Tror jeg skal kjøpe meg litt fårepølse :)


#5

matitt sa for siden:

Takk fo svar, da kan jeg gumle videre:)


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.