jeg begynte med ketolysekuren idag, og lurer på om det går an å drikke saft/svak saft istedet for vann? jeg liker ikke å drikke vann i store mengder, og får ikke i meg nok om man kun kan drikke vann.. feks fun inneholder jo ikke kh, så kan man drikke det istedet for kun vann?
All væske teller, så ja, Fun saft kan du drikke så fremt det ikke trigger søtbehovet eller stopper vektnedgangen din :)
Er også mange som lager gelè av Fun, et lite tips ;)
Jeg anbefaler deg å prøve å drikke mest vann. Dette pga av nyrene. Det anbefales 2-3 liter vann om dagen. ( står i boka, har ikke den her nå)
Ta f. eks. en og en vitamin ( istedet for en "munnfull"), svelg ned med masse vann.
Fyll ei flaske eller to og ha stående på "strategiske" plasser.
Bruk heller sitron, lime, agurk osv. i vannet i stedet for saft. Da slipper du å tilføye kroppen avfallstoffer :)
takk for svar :) ok, jeg får prøve å drikke mest mulig vann da, mn det blir nok en skvett fun i ny og ne for å få mest veske.
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.