StegforSteg sa for siden:
Det er ingen tvil om at lavkarbolivstilen gjør et innhugg i lommeboka - hvertfall for meg.:rolleyes:
Hva er deres beste tips for å holde kostnadene mest mulig nede?
StegforSteg sa for siden:
Det er ingen tvil om at lavkarbolivstilen gjør et innhugg i lommeboka - hvertfall for meg.:rolleyes:
Hva er deres beste tips for å holde kostnadene mest mulig nede?
blåbær sa for siden:
Du bruker hvertfall ikke masse penger på godteri og annet tull :)
Syns ikke lavkarbo er så veldig dyrt, så lenge jeg planlegger måltidene og unngår impulskjøp. Jeg tar alltid med niste hjemmefra når jeg skal på skole/jobb eller bare være ute lenge. Det er ikke alltid så lett å finne rimelige lavkarboalternativer ute.
Jeg har utrolig dårlig råd for tiden, og bruker ikke mer enn 4-500 kroner i uka på mat. Syns ikke det er så ille. Og da lever jeg helt greit :)
Viclin sa for siden:
Go'Helg på Kiwi!
Jeg har ofte med meg biff eller svinefilet på jobb, med fløte over og brokkoli ved siden av. Det koster meg ikke mer enn ca 25 kr.
Har du mulighet til å dra til Sverige? Hamstre inn Big US Burger, kyllingfilet (Guldfågeln eller Kronfågeln), og ikke minst Tyrkisk yoghurt.
First Price bacon, kokt skinke, leverpostei, tacosaus, egg. Det sparer du noen kroner på.
blåbær sa for siden:
Ja, også kjøper jeg alltid sånne store pakker med ting, f.eks. First Price sine kyllingfileter, en sånn pose har jeg veldig lenge.
Og så er det lurt å følge litt med på priser og tilbud. I grønnsaksbutikker, slakterutikker og innvandrerbutikker er det ofte en del ting som er billigere enn i vanlige kjeder.
nellie sa for siden:
spis mye egg:D
StegforSteg sa for siden:
Viclin: Desverre ingen mulighet til Sverige tur :)
Men jeg må vel kanskje bli flinkere til å hamstre på Kiwi jeg å :)
lionesse sa for siden:
Er en veldig fordel å bo i Spania på mange måter.
Her koster 12 egg rundt 9 kroner.
Kyllingfileter koster rundt 15 kr/kg
Majones er billig
Fløte er billig
Og mange grønnsaker.
Ellers er det veldig preget av lavkalori mange av matvarene i Spania.
Men husk, så tjener vi kanskje 1/3 av det dere gjør i Norge også....
Photobscura sa for siden:
Jeg bruker ikke mye penger på mat. Ligger som enslig også på sånn ca tre- til femhundre kr i uka. Heller mot det første.
Jeg kjøper en del fra first price: Nakkekoteletter, kjøttdeig, bacon, egg, ovnsbakt leverpostei, kyllingfileter, laksefileter, majones etc.
Nordfjord er også ganske billig på nakkekoteletter og kjøttdeig.
Jeg handler alt av grønnsaker og hermetikk på innvandrerforretninger, dersom du har det der du bor. Der kjøper jeg også ofte brett med egg.
Det kan forresten være veldig lurt å se på kilospris kontra stykkpris. Da kan man få seg noen overraskelser ;)
Jeg prøver lengst mulig å planlegge, og i det minste ha en del råvarer i fryseren tilgjengelig, og et godt arsenal med krydderier og sånn tilgjengelig. Så det behøver i grunn ikke bli så veldig dyrt! :)
Mjauritz sa for siden:
Ica har ofte mange varer til - 50% som går ut på datoen... supert å legge i frysa:D
Viclin sa for siden:
Nordfjord kjøttdeig på Rema, og laksefilet med skinn på Rema. Begge i frysedisken.
Muff-muff sa for siden:
IKKE kjøp Atkinsbarer eller lignende lavkarboprodukter. De gjør seriøse innhugg i matbudsjettet.
Snakker av erfaring... :_plystre:
StegforSteg sa for siden:
Det har jeg ingen planer om å gjøre :D Dette er en kostomleggings diett for meg - så det vil nesten på en måte bli å jukse
Muff-muff sa for siden:
Flott holdning :)
Carisma sa for siden:
Den sikreste måten er å planlegge! :ja:
Kjøper du f.eks ett salathode til en rett er det jo lurt å tenke på om du kan bruke det til f.eks lunsj dagen etter også, i stedet for å bruke halve og la det ligge for legne (snakker av erfaring her ja :D)
Og abboner på alle tilbudsaviser på mail, da ser du hva som er billig den uka og kan planlegge utfra det, eller handle inn og fryse ned. Ost kan du f.eks halvere budsjettet og mere til på om du kjøper på tilbud.
Lullen sa for siden:
Planlegging er alfa og omega føler jeg også :)
Vi har stort sett kjøpt mat for 14 dager av gangen og har nok spart mye penger på det.
Når man er 5 i familien går det mye penger på mat. I en gjennomstnittsmnd bruker vi 6000-6500 i matpenger.
Nå føler jeg det er litt vanskligere å planlegge/kjøpe mat mtp at jeg ikke er helt inn i hva jeg ønsker/skal spise, men det kommer seg!
Men alt i alt bruker vi nok litt mer penger på mat nå som jeg går på ketogen kost, men så sparer vi jo desto mer inn på alt det digget vi ikke spiser lenger!
Mannen min føler heller ikke lenger for å fråtse i digg og brus, så mitt kosthold påvirker resten av familien også :D
Victory sa for siden:
Ja sjekk at de er MED SKINN! Jeg tok feil...og kjente jeg ble grinete da de var dobbelt så dyre, kjøpte mange også da selvfølgelig, og jeg tør jo ikke si at jeg har kjøpt feil! Hehehe...Den billige handleturen min ble vel ikke akkurat billig.. :p
Victory sa for siden:
Rema har også karbonadedeig til 35,- hvertfall innimellom. For oss som også tenker litt mindre fett..
LCHF4life sa for siden:
Her er mine tips for sparing av penger :klovn:
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.