< Tilbake til oversikten

Spontan-pannekaker. Blir dette vellykket, mon tro?

#1

Iselilja sa for siden:

Fikk plutselig veldig lyst på pannekaker, men har ingen lavkarbomelgreier i hus akkurat nå, så jeg tenkte å forsøke å lage noe pannekake/lappe-aktig av noe av det som står i skapene mine: seterrømme, kremfløte, egg, vaniljeessens og Splenda. Kanskje litt kokosmasse og bakekakaopulver eller mørk sjokolade også.

Noen som har forsøkt seg på noe lignende, eller har noen formening om dette kan bli bra?


#2

nomma sa for siden:

spennende, blir det vellykket må du legge ut oppskrift ;)


#3

Nillomien sa for siden:

husk masse egg.. da funker det;)


#4

Nillomien sa for siden:

Ellers vet jeg at det går ann å bruke cc også.. det er det også noen som bruker.. søk på pannekake


#5

Iselilja sa for siden:

Skulle nok hatt i mer egg og eventuelt cottage cheese, ja. Og mindre Splenda.. og ikke bakekakao... og ikke kokosmasse... :p

Jeg har smakt bedre mat, for å si det slik. :lol: Tror det er tryggere å satse på noen av frokostpannekake/lappe-oppskriftene her på forumet, jeg. :D



#7

Kitt sa for siden:

Denne er heller ikke så dum!
Jeg bruker Gerds oppskrift uten baconfett og steker et tynt lag på en bakepapir kledd tallerken i ca 2:30 på full effekt!:sikle:

Dersom man har oppi litt søtstoff og kardemomme i stede for salt, får man vafler. Hadde med tre "plater" til svigers i dag da vi ble invitert på vafler. Fungerte supert med rømme og bittelitt bringebærsyltettøy på!:sikle::sikle::sikle:


#8

Iselilja sa for siden:

Takk for tips. :) Så litt bedre ut disse her, ja!

Vafler... Mmm...! :sikle:


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.