Jeg har gått på ketolysekuren i 2,5 år og gått ned 20 kg, noe jeg er veldig fornøyd med. Jeg trives med lavkarbo kostholdet og har derfor holdt på det. Jeg ligger nok på rundt 20 gram karbs om dagen, spiser mye grønt, kjøtt, fugl og fisk, samt animalisk fett og fett fra sæter rømme, fløte, smør, matolje osv. Jeg tar også ketolyse vitaminene og noen ganger cocosa.
Det jeg trenger råd til er hvordan få bort det siste lille underhudsfettet på magen? Vekten har stått stille i ca. 1,5 år. Siden jeg ikke er så opptatt av vekten, men heller hvordan kroppen ser ut har jeg ikke hengt meg sånn opp i dette. Jeg trener 4-5 ganger i uka, det har jeg gjort i en lengre periode. Hovedsaklig kondisjon og styrke på mage, rydd og armer, men jeg syns ikke magen forsvinner. Derfor har jeg vært inne på tanken om å kjøpe fettforbrennings tabletter, men er usikkert på om det fungerer pga. fettinntaket mitt? Jeg er i utgangspunktet imot slike piller, men tenker, i såfall, å gå på det en kortere periode bare. Har dere noen andre råd til meg?
Vil heller anbefale deg å forandre treningen litt!:rolleyes: Hvis du har trent mye av det samme over lengre tid kan jo kroppen bli "vant" med treningen. Prøv å trene noe du ikke vanligvis trener. Og da type trening som er fettforbrennende. Feks svømming, gå deg lange skiturer, rolige fjellturer osv. Eller prøv forskjellige timer på treningssenter, feks de som kombinerer kondisjon og styrke. :) Generelt bare bytt form for trening og se om kroppen reagerer på det.. ;)
Jaa.. mmm, jeg vil faktisk si at jeg trener nokså variert. Går turer, løper, jobber, er på spinning timer, trener styrke med vekter og egen kroppsvekt, går på styrketimer på treningssenter og diverse andre timer hvor man får fullt treningsutbytte.
Tester ut forskjellig former for trening både for og ikke bli lei, men mest fordi jeg var redd det var der problemet ligger. Men jeg kan jo alltids være ekstra ops på det, slik at en ikke gror fast i et mønster :)
Ja, da trener du jo ganske variert :)
Får prøve noe helt annet da! :p Driver selv med boksing, er kjempegod trening, både det og kickboksing :rolleyes:
Vurder å ta en pause fra kostholdet, for så å hoppe inn igjen etter 1-2 uker?
Er dessverre vanskelig å punktforbrenne, og hvis kroppen ikke er med, skjer det ikke
:(
Kan også være noen matvarer som nedjusterer forbrenningen din.
Er ganske ny, men er iallefall det jeg har forstått..
Jeg har samme problemet som deg. Har gått på ketolyse i +/- 2 år. Gått ned 15 kilo, men det er magen som henger igjen. Trener 4 ganger i uken med spinning, dans, styrke og energy yoga. Det forsvinner ikke! Blir litt frustrert da jeg vil være fit for fight til sommeren.
Hvilke fettforbrenningstabeletter er det du tenker på da? Jeg begynner å bli desperat her. Er så kjipt når alle andre går ned 10 cm og 7 kilo på 2 mnd. Jeg er meget fornøyd om jeg er i mål til midten av mai. Har ca 4-5 kilo igjen og ALT rundt magen...
Uff, ja.. Det er sånn jeg også har det. Det er liksom ikke så mye som skal til heller..men det er vanskelig forde. Jeg tenker også at det kan hende vi har for lite å ta av til å gå ned det siste på keteolyse? Ville jo vært merkelig det å..
Jeg har blitt anbefalt noen svenske piller som heter alri venom hyperdrive, men selv har jeg ikke peiling på slik siden jeg egentlig tar avstand fra slikt.
Noen som har noen erfaring med slankepiller? Det jeg er ute etter er noen som forbrenner fett samtidig som de gir en energy boost.
Hva med å prøve de nye rockeringene som er kommet.?De skal være veldig effektive for magen.Har ikke holdt på lenge nok selv ennå men jeg kjennner at de tar godt på magen.Har hørt om andre som har mista mange cm med de.
Catslide er effektiv trening. Skikkelig bra styrketrening for core-musklene. Vet ikke om tabletter fungerer eller bør anbefales, men jeg kombinerer med et tilskudd som heter Rapid Burn fra Proteinfabrikken. Har ingen bevis for at det funker, men skader jo ikke prøve om det er med å hjelper :rolleyes: www.proteinfabrikken.no/aspx/produkt/prdinfovnet.aspx?plid=4556
Er det ca det samme som het rapid fuel tidligere?
I såfall ville jeg kastet det LANGT vekk! Jeg forsøkte det, og fikk sterke allergiske reaksjoner (hovnet opp i hals, ekstremt høyt blodtrykk osv) etter en tids bruk. VIste seg at i sverige var det flere dødsfall pga det. :o
Hvordan effekt har disse pillene? Jeg er redd jeg lurer meg selv hvis jeg tar slike siden jeg spiser mer fett enn andre pga. lavkarbokosthold, men det gjør kanskje du også?
Jeg trener på Elixia så catslides skal prøves! Det samme med rockering altså! Ja, det er veldig lett å se seg blind på sin egen kropp. Endringene skjer fysisk,men mentalt er det lett å føle seg som tidligere
Jeg går også på lavkarbo, og spiser bra med fett og proteiner. Har gått ned 12 kilo siden nyttår på lavkarbo, men jeg trener også 3-4 ganger i uka med spinning, styrke og kondisjon, så jeg pleier å ta de før trening for å forbrenne enda mer fett. Jeg vet jo som sagt ikke om de EGENTLIG hjelper, men de skal iflg boksen/ reklamen booste fettforbrenning. Og de gjør det hvertfall ikke verre (for meg) :p Så var bare et tips dersom ALT annet ikke funker.. Det er vel som med alt annet at noe virker på noen, andre kan være allergiske og noen virker det ikke på i det hele tatt.
Men prøv catslide, jeg tipper det funker best av alle gode råd - det er virkelig en treningsform hvor du finner ut at du har muskler du ikke visste fantes ;)
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.