Jeg har nå sagt i utallige år at jeg skal slanke meg, men har bare startet med friskt mot, og hoppet av gang etter gang..
Var på jobb her en kveld forrige uke- fikk plutselig en ubehagelig voldsom hjertebank som ikke ga seg..Endte med at jeg ble kjørt til legevakten sjekka meg... :(
Tok blodtrykk og epg(?), det var bra, men hadde en vanvittig puls... Måtte nok forandre livsstil sa legen... (En nydelig lege forresten) ;)
Han sko ringe meg dagen etterpå og ta helsjekk av meg- men har ikke hørt noe som helst... HMMMMM-------- :mad:
Så nå på nyåret starter jeg anyway.. og denne gang for SISTE gang..:rolleyes:
Og på nyåret kan du starte din nye livsstil (å starte i dag vil vel kanskje bli mislykket uansett, pga all julematen og julekaker.. iallfall hadde det blitt det for min del :p ), og bruk oss her inne! :)
Helsen er vel den viktigste grunnen til å gå ned i vekt! Kroppen skal vi ha hele livet og det er viktig å ta vare på den. :) Sleng deg med oss her inne, det er sunn og god mat, du kan spise deg mett og ikkeminst- det funker!! Vi skal alle ned, lettere å gjøre det sammen med fler. Og dette forumet er til god hjelp merker jeg!
Kroppen har en utrolig evne til å reparere seg selv om den får sjanse, faktisk fra første sunnere måltid og første skritt mosjon. Bruk 2010 til å komme på rett kjøl helsemessig og nyt livet som det skal :-)
Takk takk alle sammen.. Skal virkelig ta meg sammen i dette nye året... Å komme i den vekta jeg alltid har drømt om.. :)
Prøver å sette sammen en ukes meny... men det er ikke så lett.. har jo en ukes meny i boka den første uka, men så når jeg skal finne på noe selv, sliter jeg litt med å finne på variert for å ikke bli lei..
Noe som jeg syns er rart er at jeg blir lett kvalm av egg?? Skjønner ikke det. Det er liksom bare på morningen, ellers på dagen går det greit med egg..
Noen som har et forslag på en ukesmeny?
Lurer på hvordan dette skal gå... :):rolleyes:
God jul til deg! Her er tre linker til noen som kan gi deg inspirasjon! Det er ingen grunn til at ikke akkurat DU skal klare dette! bruk julen til å lese, planlegge og visualisere:) www.kostdoktorn.se www.lifezone.se annajdjacobsson.wordpress.com/
Lykke til!
Velkommen og lykke til :heia:
Sitat Lilly01:
"Noe som jeg syns er rart er at jeg blir lett kvalm av egg?? Skjønner ikke det. Det er liksom bare på morningen, ellers på dagen går det greit med egg.."
Hvis jeg ofte har speilegg til frokost blir jeg kvalm:(
Spiser ikke egg overhodet jeg, utenom de som er gjemt bort inni f.eks sprø pizzabunn. ;) Osteknekkis går det endel av, enda godt jeg tåler meieriprodukter.. Ellers spiser jeg f.eks røkt lakt innrullet i skiver med ost, et salatblad rullet rundt f.eks rekesalat, et stykke brie.. Mye som er nammers :)
fiberrik solsikke kan godt brukes som ketolysemat, hvis man regner inn de tre karbene som er pr.skive.
Jeg har da vært i ketose+ gått ned 15 kg selv om jeg har spist fiberrik solsikke til frokost.
Går helt fint, samt at min mage hadde det helt fint med det :)
Torkil sier også at det er helt greit. ref: andre tråder her på forum+ inne på ketolyseforumet.
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.