< Tilbake til oversikten

Kokosmel/Kokospulver?

#1

marjalena sa for siden:

  • hva er forskjellen på disse, kan de brukes på samme måte? Jeg var ute og handlet inn idag, lette etter kokosmel i hele byen, men fant kun pulver... Så jeg kjøpte det, da, og lurer på om jeg kan bruke det til baking istedenfor melet? :o

#2

Kitt sa for siden:

Altså ikke kokosmasse, men kokospulver?
Hmmm, det fant ikke jeg, bare melet, til slutt!

Men ser det ut som mel og ikke kokosmasse, kan du helt sikkert bruke det!


#3

marjalena sa for siden:

Ja det ser ut som mel. Men alt står på thai, så jeg skjønner ingenting :o Foran på pakken er det bilde av supper og middagsretter... Så det er kanskje best egnet til middagsmat, men jeg skal teste det i bakst :)


#4

Kitt sa for siden:

Hmmm, kanskje det kan brukes som jevning i sauser etc?
Må testes!:)

Skal treffe min thai- venninne på mandag. Kanskje spørre henne?


#5

Carisma sa for siden:

Å, få noen oppskrifter også 'a! :D


#6

Kitt sa for siden:

Hva vil du ha, da?
HUn har en masse oppskrifter i hodet sitt. Utfordringen er å få henne til å skrive dem ned!
"Du tar bare litt sånn, og litt av det, og så må du ikke glemme litt av ditt...."
Ikke så lett, skjønner du!:rolleyes:


#7

marjalena sa for siden:

Ja, det var det jeg også tenkte. Men skal teste, så kan du jo spørre venninna di hva det kan brukes til:D De har jo så mye god mat!!! Elsker thai, kinesisk og indisk mat, mmm...:p


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.