< Tilbake til oversikten

Vekta går ned, men brødmangel tar motivasjonen

#1

balder2009 sa for siden:

Hei alle sammen.

Har holdt meg til lavkarbo-mat i ei uke nå. Vekta er ned med 3,5 kilo, fra 96,4 til 92,9, uten problemer.

Det som sliter på motivasjonen, er mangelen på brødmat.

Har bakt et brød, "mitt beste brød"??, pluss polarbrødlappene. Ingen av dem falt i smak.

Har også prøvd å finne Fedonbrød, uten hell.

Tips mottas med takk!:confused::confused::confused::confused:

Gode tips???



#3

SunnhetMedSirrup sa for siden:

du sa du bakte "polarbrødene" ( de av ost, hytteost(CC),og egg? )

prøv med
-egg
-fiberhusk
-soyamelk uten smak
-pizzakrydder
-hytte ost(CC)
-sukrin

lag som vanlig ziggis lapper, men ta i de ekstra ingrediensene. jeg sier ikke antal, for jeg måler aldri:) jeg bare legger i litt av det, litt av det, til deigen blir passe brukbar og fin:)
strå linfrø før de er ferdig stekt, så det ligner polarbrød med små frød!

disse er mye bedre en orginalen. smaker rene loffen! (jaja..:p ) gode med en eller to hamburgere mellom et par brød! ;);)

men kan prøve:

-3 egg,
-150g hytte ost
-jeg bruker en del pizzakrydder
-2 ts fiberhusk
-ca 2 ts sukrin.

dette er "deigen". nå tar du oppi soyamelk, men ikke så den blir for flytende. La deigen stå og bli tykk. STEK på 190°, i think.


#4

Zincite sa for siden:

Ser du har prøvd å få tak i Fedon brød, her ligger det oppskrift til et av brødene hans.

Ellers synes jeg nøttebrød er godt. Det finnes flere oppskrifter, her er en på et nøttebrød tilpasset optimal ernæring:
(husker ikke hvor jeg har kopiert den fra :o trolig her fra forumet en gang, eller kanskje mat&helse)

Bare vær obs på at nøtter kan være en stopper for noen i forhold til vektnedgang, men slikt vet du ikke før du eventuelt har prøvd.


#5

balder2009 sa for siden:

Takk for god tips og råd. Kjøpte 2 Fedonbrød i dag. Er det akseptabelt å spise dette brødet med tanke på lavkarbo?


#6

Yonah sa for siden:

Det kommer an på hvilken filosofi du følger det. Lavkarbo er en samlebetegnelse og kan bet* så mangt.

Jeg går ikke ned om jeg spiser brøderstatninger hele tiden, så jeg har vendt meg av brød, brød er ikke nødvendig. Men å bli kvitt vanen kan ta tid.


#7

Alkazelters sa for siden:

Fedonbrødet inneholder cirka 18 gram karbohydrat pr 100 gram. Du får nesten regne selv på om du synes det er verdt det. Med mindre du har planer om å leve ketogent, bør det ikke være noe problem med et par tynne skiver i døgnet.


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.