< Tilbake til oversikten

Er så fryktelig kresen

#1

soffelotta sa for siden:

Jeg har behov for å gå ned noen kilo og har blitt anbefalt ketolyse kosthold. Det er tydelig at dette virker og at mange har nytte av denne måten å gå ned i vekt på, men jeg kjenner jeg kommer til å slite med å gjennomføre en slik diett. Det er så mange ting jeg ikke får til å spise.

Er det noen som har tips til en som ikke er noe glad i melkeprodukter, verken melk, fløte, ost eller alle disse boksene med CC, kesam og lignende. Egg er heller ikke det beste som finnes, kan til nød spise ett eller to i uka. Avokado får jeg ikke ned....:o

Har holdt på i snart to uker og har endt opp med å nesten slutte å spise. Bakte et brød som det var oppskrift på bak på bakemixen. Klarte 1 skive til frokost i en uke, men så var det stopp. Siste skiva kom opp igjen.
Har for det meste spist salat disse ukene og noe kjøtt/kylling/fisk til middag. Og noe bringebær til kvelds. Litt trist å være så sær i matveien, men vet ikke hvordan jeg skal bli bedre....

Jeg vil at dette skal virke, for det ser ut til å være den beste måten å bli slankere på. Har også oppdaget positive ting som at jeg ikke lenger er så trøtt og sliten. Jeg er heller ikke så tørst som jeg var før. Nå drikker jeg ca 3 liter vann om dagen, mens jeg tidligere kunne drikke 5 og likevel være tørst.


#2

arnakristin sa for siden:

Hei,
Jeg foreslår at du setter deg ned og lager deg ditt eget lille oppskriftshefte som inneholder ting du liker.
I perioder spiser jeg veldig lite egg men jeg bruker jevnlig fløte og rømme mens CF og CC spiser jeg så å si aldri. Husk også at det er ingenting som sier at du ikke kan spise ”middagsmat” til alle måltider. …og er det noen av dine gamle favoritt oppskrifter som kan gjøres lavkarbo vennlig?
I fjor var det en som lagde et lite oppskriftshefte av oppskrifter lagt ut på forumet, forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=19503
Husk å sjekke alle oppskriftene som er lagt ut det siste året også…
Oppskrifter på meieriproduktfri mat, forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=21133


#3

Celine sa for siden:

Jeg er også kresen ! Nå er du muligens hakket værre enn meg siden jeg er veldig glad i egg feks.

Jeg spiser 'middagsmat' minst to ganger for dagen ! elsker varmmat- kjøtt og fisk osv. det er mat for meg.

Har fått dilla på creme fraiche i kjøttet, smaker ikke CF i det hele tatt men gir maten en ekstra piff. Spiste mye salat en stund jeg også, ble møkk lei til slutt.


#4

Carisma sa for siden:

Siden jeg la om til lavkarbo har jeg begynt å like veldig godt ting jeg ikke kunne fordra før, og omvendt. Ting smaker rett og slett anderledes.

Men er man kresen sitter det ofte i hodet også. Hvis det er et problem for deg, må du nesten finne ut hvorfor du ikke vil spise ting. Og om det er ting du kan forsøke, kanskje i andre varianter/med andre krydder enn tidligere.

Eller som nevnt over, sette oppe n liste over hva du faktisk vil spise og jobbe utfra den.


#5

Lava sa for siden:

Jeg var nok også kresen før, men har faktisk klart å like mye nytt.
Gjør ikke noe om du spiser det samme hver dag,
om du bare får i deg det du skal.

Lykke til!


#6

soffelotta sa for siden:

Takk for svar og gode råd :) Har spist mye salat og "middager" til alle døgnets tider og merker det går greit. Sliter litt med å finne en god erstatning for brød og har bakt nesten alt jeg kommer over av "brødsubstitutter" som det er oppskrift på her inne, men klarte ikke å spise noen av dem:o. Men kjøttdeig med ost er fin frokost det :)


#7

Carisma sa for siden:

Det er like greit, brød er helt unødvendig :D


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.