< Tilbake til oversikten

Kjører dere pauser etter 6 mnd på Ketolyse?

#1

Jente 1980 sa for siden:

Jeg bare lurer på om alle kjører pause etter 6 mnd på Ketolyse, erfaringer rundt dette??

Vet jo at Torkil anbefaler pause da... Har bare gått på Ketolysekuren i 3 mnd, så har enda god tid. Men lurer mye på hvordan jeg skal leve da, det blir helt klart lavkarbo, men må vel spise på en litt annen måte enn nå siden jeg ikke kommer til å være i Ketose da... Men dette fins det jo bøker om osv... :p'

Ønsker alle en finfin dag og en fortsatt god ferie!


#2

Yonah sa for siden:

Tror de færreste tar seg pause med vilje. Vet om flere som har spist ketont i flere år.


#3

Carisma sa for siden:

Oppdaget at jeg har vært på ketolyse 6 mnd nå ( og 2 uker :D), og jeg kan ikke tenke meg å ta pause :nei:
har noen sprekk-helger i nye og ne, det for holde :ja:


#4

Gracella sa for siden:

Etter ca et halvt år var det jul og jeg hadde fryktelig lyst på et par karbobomber.
Etter det har jeg stort sett vært i ketose, selv om jeg ikke tar det så nøye nå.
Kostholdet er bare så behagelig at jeg ikke "klarer" å øke karbene opp på Lindbergnivå (dit jeg hadde tenkt å komme meg etter ketolysen).

Så jeg har hatt småpauser (jul, påske og en konfirmasjon pluss noen spredte middager hvor jeg har spist alt vi har bestillt) men siden jeg føler meg såpass bra på dette kostholdet, så blir jeg nok værendes her :).


#5

Livlys sa for siden:

Jeg og min man har gått på Ketolyse (ca 15 karber til dagen) siden februar, altså 6 mnd. Vi trives med det. I sommer, juli og halve august, er det ferie tid og vi farter mye rundt med campingvognen, så vi bestemte oss for å ta pause i sommer. Vi har vært på campingtur nesten hele juli og vi har problemer med å ta de store utskeielsene, det føles liksom ikke helt riktig. Vi skeier ut med rød og gul paprika, mama lupas tortillas, jordbær, fersken og lavkarbo brød. Vi får ikke panikk når det er mais og gulrøtter i salaten vi bestiller. Vi spiser is når vi vil, har spist 2 softice til nå. Vi føler vi skeier skikkelig ut og koser oss. Var i ketose selv etter 10 dager på camping. Det ser ut til at vi nå har klart å legge om livsstilen og matvaner. Hurra.


#6

Bellabo sa for siden:

Det er vel ikke noe i veien for å fortsette etter 6 mnd, dersom du fremdeles har det bra og har vektnedgang.

Men hvis vekta står helt stille i noen uker, er det et tegn på at en pause kan være lurt.


#7

Chunky sa for siden:

Nei. Har ikke fulgt noen spesiell kur, bortsett fra en aldri så liten fettfestival ;)

Men hvorfor ta pause fra en perfekt livsstil? Har heller ikke lest noe annet sted at det har noe for seg å ta pause. Og hva innebærer pause, egentlig? Høykarbo? Aldri mer!


#8

Bee sa for siden:

Jeg sier meg enig med Chunky.


#9

Jabba sa for siden:

Jeg har holdt på i 9 mnd og har heller ikke tatt pause!


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.