Startet opp med Lavkarbo a la Lindberg for en uke siden. I dag har jeg vært jevnt svimmel. Når jeg søker på svimmelhet her på forumet finner jeg mest info angående ketose og svimmelhet. Jeg har kun redusert karbohydratene, har spist greit og ikke kjørt meg selv hardt på noe som helst vis. Har holdt meg unna brød, men har spist ca. et måltid daglig med korn, knekkebrød eller havregrøt. Noen som har erfaring med at omstilling til kosthold av typen Lindberg kan gi svimmelhet?
Hvordan spiste du før kostholdsomlegging? Spiste du mye brød, pasta, ris, sukkerholdige matvarer som brus og godteri? Jo mer raske karbohydrater man har spist før kostholdsomlegging, jo større reaksjon får man når man kutter det ut. Det blir som en slags "avrusning", om du skjønner.
Jeg drikker en god del vann (over liter iallefall om dagen) og tar folat og B-vitaminer på grunn av mangel, og har nylig tatt en ordentlig sjekk med blodprøver så jeg tviler på at jeg har andre vitaminmangler. Det ble en del raske karbohydrater før omlegging ja, det er det jeg lurer på om kan være årsaken. Får se det litt an, og evt. kontakte lege hvis det ikke roer seg.
Jeg leser gjennom gamle temaer her, og fant denne. Jeg håper svimmelheten din har gått over, men jeg tenkte på en ting når jeg leste din tråd. Jeg tåler ikke gluten, men har ikke cøliaki. Jeg har noe som heter proteinintoleranse, og tåler ikke proteinet i gluten. Når jeg fikk diagnosen sluttet jeg på dagen med alt mel, og etter kort tid var jeg kjempedårlig. Jeg lå på sofaen og skalv, med abstinenser som jeg bare har sett på film (og da var det snakk om avvenning fra sterkere stoffer enn mel:rolleyes:). Det varte i 2 uker, jeg fikk senere vite at jeg burde trappet ned. Man kan få rare reaksjoner av mat ja:p
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.