Etter hvert som kiloene har rent av har rumpen seget suksessivt og i ett imponerende tempo nedover bena. :eek:
Det var derfor ikke så vanskelig å få den siste puffen bak til å komme igang med trening igjen. Merker det allerede etter få uker at fremgangen er stor både på utholdenhet, kondisjon og nå styrke. Kanskje finnes min, en gang så, veltrente kropp inni der en plass...
Hvordan trener dere og klarer dere å holde et intensivt tempo på minimalt med karbohydrater?
Nå teller ikke jeg verken karber eller kalorier, men har økt inntaket av karber litt for å unngå å bli så utmattet av treningen som jeg ble før jeg økte.
Kiloene vil sikkert gå saktere av nå, både pga av økningen og forhåpentligvis muskelbyggingen, men det synes jeg det er verdt.:cool:
Jeg trener spinning, og merker at jeg er tung i beina innemellom. MEN; på mandag var jeg ute av ketose, og ganske loaded på karber (:flau:), og jeg klarte faktisk ikke noe mer intensitet eller bedre trening da. Svettet mindre gjorde jeg også. Så jeg tror ikke egentlig det er så stor forskjell på hva man klarer å yte, man merker bare "grensen" på en helt annen måte.
Trener?
Tja, jeg klipper plenen, plukker opp leker både her og meg der, jeg går opp og ned trappa hver gang ungene krangler og går frem og tilbake til kjøkken og vaskerom:lol:
Men, jeg løper til bussen en gang i blant, går opp og ned trapper på jobben, går til og fra buss-jobb. Det hender også jeg er turist i mitt eget fylke/kommune i helgene, og da blir det gåing i enten skogen eller på en eller annen severdighet. :lol:
Skjønt se at det er flere som ikke har ett ihuga sug etter fysisk fostring for at dagen skal gå rundt.
Jeg har vert støttemedlem på treningssenteret i over ett år før jeg endelig kom meg avgårde, så det er ikke gammelt nytt at jeg trener.
Håper det skal bli en uvane etterhvert :p
Det er ordentlig befriende å se at ikke jeg er den eneste som ikke kremt trener så aktivt. Jeg går til jobben nesten hver dag da. Men det er da... max 200 meter. Mye ståing og gåing på jobb da, men det teller liksom ikke, for det får jeg jo betalt for. Var Elixiamedlem fram til januar, men var der ikke så ofte. Burde helt klart komme igang igjen, men syns nesten det er litt flaut å trene på treningssenter, for alle der virker så fit, og jeg er skikkelig ufit og har dårlig kondis, og blir gående rundt som en svett klump etter 40 sekunder på sykkelen... :p
I 6 uker før jeg startet på Atkins gikk jeg turer 5 dager i uken. Hver gang på 2 timer og jeg svettet godt. Slik at det dryppet fra nesetippen.
Da jeg etter 6 uker ikke gikk ned ETT gram i vekt, begynnte jeg på Atkins.
Jeg har også pådratt meg slitasje i ene hofta å greier derfor ikke å gå turen min enda.
Nå har jeg dratt frem ergometersykkelen.
Jeg sykler på den 2 økter hver dag. Den første på 30 min, den andre mellom 20 å 30. Alt etter hvor sliten jeg blir. Jeg sykler fort slik at jeg blir lett andspusten og svetter godt. Ca. 35-38 hm/t.
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.