< Tilbake til oversikten

South Beach eller ketolyse?

#1

Mrs_Maya sa for siden:

Hei.

Jeg er nå på SB dietten på fjerde dagen. Har gått ned 1,3 kilo. Må bare sjekke om det funker, selv om jeg vet det er best å veie seg en gang i uken. Så jeg regner ikke med at den er helt rett. Helt sikker blir jeg ikke før mandag.:D Aner ikke om jeg er i ketolyse, for jeg er ikke sikker på hvordan man kan se det.

Men nå har jeg lest om ketolyse dietten, og er ikke sikker på om jeg skal prøve den. Har ikke så veldig lyst å bruke ekstra penger på diett, men tror ketolyse kan være verd å prøve ihvertfall. Den virker interessant!

Det er en del likt med de to diettene, men man spiser ikke enkelte fettholdige ting på SB, da.

Tenker det er greit med en ferdig meny man kan bytte ut enkelte varer, enn å lage egen diett. Ser det har en tendens å bli det samme hver dag. :D

Uansett skal jeg gjennomføre ihvertfall første fase av SB, før jeg isåfall prøver ketolyse.

Hvilken diett foretrekker dere av disse to? Det er jo uansett individuelt, vet jeg jo. Men har noen prøvd begge diettene?


#2

Carisma sa for siden:

Jeg levde etter fedonrådene i manger år, som vel er ganske likt SB. Stortrivdes med det, men merket ikke så mye på vekta. Så jeg prøvde meg på ketolyse. Det gikk skikkelig dårlig, jeg var forvirra, ble kvalm av den feite maten, og gikk i alle fellene.... :rolleyes: Så fulgte jeg fedon igjen, helt til i vår hvor jeg plutselig fikk for meg å gi det en ny sjanse. Nå går det mye bedre og mye lettere. Prøv å følg SB en stund framover både for å lære tankegang og matvarer. Så kan du ta det opp til vurdering utpå høsten :ja: Man tjener veldig lite på å hoppe mellom forskjellige lærte jeg :D


#3

Mrs_Maya sa for siden:

Takk for svar! :)

Tror egentlig det ikke er så dumt å vente litt. Se om dette fungerer først. :D

1 kg vekttap på 4 dager er ikke ille, det!:D

Har du gått ned mye på ketolyse?


#4

Carisma sa for siden:

1 kg på en uke er veldig bra!
Jeg er en av de som jobber med håndbrekket på, dvs med PCOS og insulinresistens. Så det går ikke så veldig fort. Men ca 5 kg siden februar. Altså like mye pr mnd som du har hatt på en uke... :rolleyes: Men det går jo nedover. Og blodsukkeret er mye lavere, og stabilt. Det har mer å si for meg.


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.