< Tilbake til oversikten

Karbohydrater/kalorier

#1

FantasiJenta sa for siden:

Heisann.

Jeg står fast. Jeg har i ett års tid spist ett grete roede-lignende kosthold og trent så og si hver dag. Jeg føler meg som ett bedre menneske på alle måter bortsett fra en; jeg går ikke ned noe spesielt. Jeg spiser antall kcal jeg skal hver dag.. jeg har prøvd å spise mindre og jeg har prøvd å spise mer, men står bom fast. Nå er jeg så lei at jeg ikke helt hva jeg skal gjøre. Men så kom jeg på at jeg gikk på ketolysekuren for noen år tilbake. Da gikk jeg ned over 10 kilo på 8 uker og var strålende fornøyd med det. Dessverre var ikke dette ett kosthold som passet meg, så jeg ga meg og gikk opp igjen. :rolleyes: Men så begynte jeg å tenke litt.. ettersom jeg gikk ned så bra med lavt inntak av KH, så kanskje det er problemet mitt nå at det blir for mye KH? Hva er egentlig for mye? Er det noen her som både regner KH og KCAL? Kanskje jeg hadde gått ned om jeg kuttet ned på KH? Jeg fant ut at brødet og potetene jeg spiser hver dag er rundt 165 KH tilsammen. Jeg spiser mye fisk og rent kjøtt, men også andre produkter jeg ikke ønsker å kutte ut. Men brødet og potetene tror jeg kanskje at jeg hadde fått til om det finnes andre gode alternativer.

Rotete innlegg, men jeg vet virkelig ikke hva jeg skal gjøre. Som sagt er jeg så fornøyd og egentlig litt stolt over at jeg har klart å snu om kosthold og livsstil såå totalt det siste året, men noe av det viktigste for meg uteblir, nemlig vekttapet og jeg blir seriøst bare lei meg.

Noen tips? Jeg vil ned i vekt! :confused:


#2

monaveg sa for siden:

istedenfor å spise potet. spis blomkålstappe nam nam.istedenfor ris. spis raspablomkål stekt i panna. osv osv... mange oppskrifter på alternativer til garnityr her inne jeg lager brød uten mel osv.. funker bra. er bestandig mett etter at jeg har spist...å jeg er heller ikke noe menneske som kan slanke meg ved å sulte ;) høres ut som du har lagt om kjempefint ;) nå må du bare kvitte deg med poteta. brødet dvs melet osv ;) lykke til :)


#3

Photobscura sa for siden:

Hva med å se litt på Fedon-kosthold? Det er lavkarbo, men ikke så lavkarbo som Ketolyse, og med mindre fett.


#4

luringen sa for siden:

Vil anbefale deg et fedonkosthold jeg da.


#5

FantasiJenta sa for siden:

Kanskje ett unødvendig innlegg av meg, men jeg vil bare takke dere som tipset meg om Fedon. Jeg startet dagen etter jeg fikk tipsene og har hatt en veldig bra vektnedgang. Og ikke bare det, men jeg føler meg mye bedre og har masse mer energi enn før. Endelig! Så tusen takk! :)


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.