Vi er på campingtur med campingvognen neste hver helg fra fredag til søndag kveld. :4klover: Nå når vi har startet med lavkarbo er jeg på jakt etter raske og enkle retter som lett kan tilberedes i campingvognen, og nistepakker som er lette å lage.
Når vi er på tur er vi opptatt hele dagen og har ikke alltid tilgang til vogna, slik at vi må ha med oss nistepakke for hele dagen. :detektiv:Er derfor på jakt etter tips og ideer til lavkarbo nistepakke som er enkel å spise.:spent:
Håper det er noen her som har erfaring med lavkarbo på campingtur som kan gi meg noen tips og ideer.:blomster:
Gå til innkjøp av masse praktiske plastikkbokser, som dere kan fryse ned middagsrester fra hele uka i.
Da har dere både til frokost, middag og lunsj om dere vil. Ikke alt som må varmes opp. Bare en uvane vi har det.
Event kok en diiiiger kjele med suppe midt i uka, som dere kan ha med rester til middag. Enkelt å varme når dere er tilbake.
I tillegg, kan dere koke masse egg å ha med.
Nistepakker behøver slett ikke være brødmat...bare husk å ta med kniv og gaffel....
Vi har også campingvogn men dette går kjempefint på lavkarbo. Var på tur senest i helga å da hadde jeg med meg mama lupes tortillas. De ble en go redning for meg. Lagde meg tortillas med kjøttdeig med hjemmelaget tacokrydder, paprika, agurk, seterrømme, first price tacosalsa og ost oppi. Kjempegodt!!!!!!!! :D:D:D Ventet til alt var kaldt(tortillaen og kjøttdeigen), litt viktig for at den ikke skal bli klam og fuktig :cool: før jeg hadde det oppi tortillaen. Pakket en og en inn i aluminiumsfolie og koste meg med de gjennom hele dagen. Kan anbefales :D
Et annet alternativ kan jo være ingis hjemmelagede boller, men disse syns jeg er best om man kan varme de litt før de spises:p
Dette var kjempe gode forslag, det skal prøves. Det høres jo faktisk veldig godt ut.
Men mama lupes tortillas - hvor får du kjøpt det??. Eller rettere sagt er dette spesielle tortillas, evt hvor mange karber er det i det. Jeg bor i Belgia og her har jeg problemer med å finne helsekostbutikkene:cool:. Ikke er jeg så flink i fransk heller.:confused:
Ingis hjemmelagede boller - finner jeg oppskriften her inne på forumet?:confused:
takke for all hjelp.:):)
Matpakke med eggerøre og spekemat og rømme er jo også en mulighet.
Vi er mye på campingvogn, og jeg har mye god mat med, og lager i vogna. Det eneste jeg ikke har der er jo stekeovnen, så alt som kan lages i kjele og panne, lager jeg der.
Som nistepakke går det an å ta med kylling ( eventuelt kyllingvinger)og salat ( husk kniv og gaffel i sekken ;) ), tacosalat, ulike wraps med lavkarbotortillas ( fyll dem med laks, spekemat, salat, det du liker) , suppe på termos.
Du finner masse oppskrifter her inne, det er ulike kategorier for frokost, lunch, middag, mellommåltider osv. Finn det du liker og tilpass det campinglivet, det er enklere enn du tror ;)
Ingis boller og brød rister eller kankje et toastjern blir med på neste tur til helgen.
Så i dag blir det baking.
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.