< Tilbake til oversikten

Er så sinnsykt matlei

#1

tarantellamor sa for siden:

Har gått på ketolyse i 9 uker.. Gått ned 9,1 kg.. Fornøyd. Mannen min har gått ned 13 kg... Har fått en ny mann!!!

Nå er jeg så matlei. Sliter med å spise.. Orker ikke mat.. Må tvinge i meg noe i løpet av dagen for jeg blir så svimmel og kvalm om jeg ikke spiser..

Noen råd?? Har Prøvd mange gode oppskrifter her inne, men nå er det eneste som frister chips, sjokolade og brødskiver..


#2

Alkazelters sa for siden:

Den raske løsningen er jo å bøtte innpå med substitutter til tingene du craver etter. I det lange løp tror jeg ikke det er en god løsning. (hjemmebakt lavkarbobrød på Soyaprotein, sunne pannekaker, sunne kaker ETC)

Jeg stiller meg spørsmålet: Hvor godt har du egentlig lett etter spennende oppskrifter?
Om du er skikkelig matlei og ikke orker noe så kan du jo ogå la være å spise. Dette er langt fra noen ideell løsning, men det er bedre enn å hive i seg all den driten du vet kommer til å gi deg skam, skyld og det som verre er (RASK VEKTOPPGANG).

Hold ut, det er nok tungt av og til, dessverre. Det finnes ingen snarveier og raske løsninger. Du bør innse at maten du kan spise er maten du kan spise, så får du la kreativiteten sørge for variasjon. Hva er viktigst, brødskiver etc eller god helse for resten av livet?

Om du ikke klarer å se for deg at kostholdet er mulig å leve med over tid, ville jeg sett meg om etter en annen kostholdsfilosofi. Atkins eller Fedon er jo gode alternativer med mindre absolutte begrensninger. Lykke til"


#3

luringen sa for siden:

hvis du skal ned mye mer, så må du vel holde ut...skal du roe ned og kanskje gå ned saktere/mindre nå kan du vurdere fedon.
Hvis du er lei, er dte vel gjerne sånn at vi spiser for mye av det som vi liker/syns er godt...også blir man lei. Bruk oppskriftsforumet. Kjøp inn ingredienser til en ukes middagslaging, og lag bare retter du ikke har laga før! Bruk smoothie tilopasset din diett som mellom/lunsj/kvelds e.l. Lag suppe! Godt og enkelt.


#4

Kitt sa for siden:

Har du sett på oppskriftene i journalen til Gerd?
Når jeg er i ferd med å gi opp, finner jeg ofte inspirasjon der!:D


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.