< Tilbake til oversikten

Første uke

#1

snøfte sa for siden:

Hei
Er innom og ser på innlegg. Synes det er fint med mennesker som støtter hverandre på forumet. Dette kommer jeg til å benytte meg av til støtte og forhåpentligvis kunne gjengi støtte selv også.
Har holdt på med kuren i 5 dager og synes at det går greitt, men er ikke flink til å regne alt i karbo ennå. Har lest boken "Ketolysekuren" og har tatt utgangspunkt i set som står der.
Frokost:
omelett av 3 egg litt seltin ig 0,5 dl fløte. spiser halve, men kunne spist hel:o


#2

Alyssa sa for siden:

Velkommen hit og lykke til :heia:

Syns ikke det så så gæli ut å spise hele den omeletten til frokost jeg, skjønner godt at halvparten ble for lite.


#3

snøfte sa for siden:

Det var godt å høre, ble litt fort sulten. Jobber i barnehage og kan liksom ikke bare gå fra for å spise litt.


#4

Damita sa for siden:

Velkommen og lykke til :klem:

Husk, du skal spise deg mett til hvert måltid ;)

traller litt :D:D:D juhuuuuuuuuuuuu


#5

snøfte sa for siden:

Takk takk godt å være i gang. Det tok tid for å komme i motivasjonsmodus:)


#6

Camilla82 sa for siden:

Hei velkommen hit og lykke til :)


#7

snøfte sa for siden:

Tusen takk:). Hyggelig med mange varme velkomsthilsener:snill:


#8

Nynne&#9829; sa for siden:

Gratulere med journal og lykke til!


#9

snøfte sa for siden:

Hei
11 dagen min på ketolyse og har til nå gått ned 5, 3 kilo. Er kjempefornøyd. Vet at jeg ikke skal på vekta mer enn 1 dag i uka, men klarer ikke å la være:D. Jeg må bare finn en god vane på dette.

Formen er god, men har litt vondt i hodet når jeg står opp, og ja, jeg vet at jeg får i meg for lite vann:(. Har fått god arbeidslyst, og savnet etter poteter, ris og brød går over all forventning. I går bakte jeg soyabrøs og gleder meg til å prøv det.

Jeg sliter nok og med å få i meg grønnsakene, men jobber med saken. Sist helg laga jeg meg gelefromasje, og det har jeg til denne helga og, ja. Barn og mann måtte og prøve seg på den:p.

Ha ei goe helg :_plystre:


#10

Nynne&#9829; sa for siden:

WOW.. fantastiske reultater så langt da!!!
[size=4][/size]
Gratulere!!!!:heia::heia::heia:


#11

snøfte sa for siden:

Takk for det. Er blitt litt hekta på denne sidå, kan du sei:D. Litt lei, så er det bare å svitsje innom her en tur, så blir alt så mye bedre.
Nå gjelder det bare å holde fokus neste uke og innstille hjernen på at det kommer til å gå litt tregere;), men det har vært kjempemotiverende til nå.

To utfordringer neste uke med syklubb :syklubb:
og feiring av mannen:happybday, men skal vel klare å "smasje" sammen noe. Fint om noen har tips til første utfordring:rolleyes:

Bonus får man jo og på kjøpet. Mer opplagt og mye av smertene i kroppen er moderert. Jeg har det foreløpig veldig bra med meg selv. Livet er bare HERLIG:klem:


#12

snøfte sa for siden:

Huff huff og atter huff. Fra i går til nesten ikke orke mat, kunne jeg til gjengjeld i dag spist en "okse" for å si det mildt. Hektisk dag på jobben med mange møter, spiste en omelett av 3 egg, salt, litt fløte, skinkebiter og ost. Full fart hjem for å hive i meg et kyllinglår og en halv kokt brokkoli, for å nå neste møte. Måtte innom en butikk på veien og var fremdeles sulten og BARE måtte kjøpe med en Anton Berg sukkerfri:_oppgitt:, men selvfølgelig ikke rette sorten. Klarte og å få med meg en pose med hasselnøtter og på vei ut av butikken. Både sjokolade og en halv pose med nøtter sklei ned gjennom halsen på meg før eg fikk sukk for meg:w00t:. Da jeg kom hjem i ellevetiden skar jeg meg 3 ikke for tynne skiver, nei, av soyabrød jeg hadde laget etter oppskrift her på nettet. Skar meierismør med ostehøvel og tykke skiver med en deilig ost på hver skive. Ikke nok med det, jeg klarte og å presse ned gjennnom min hals; restene av fromasjen(heistad og fløte) jeg hadde laget til helgen. Nå sitter jeg her med verdens dårligste samvittighet. MEN heldigvis står dagen imorgen helt ren og uskrevet:)


#13

Damita sa for siden:

Hiiiiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaaa [ATTACH]5883[/ATTACH]

Ramler innom med en tirsdags:klem: Ha en superduper herlig dag.. :D:D:D

Kjenner følelsen ja.. Men, gjort er gjort.. I dag er det en ny dag :D:D:D


#14

Nynne&#9829; sa for siden:

Hvordan går det nå da?? Kommet tilbake i riktig spor? Ikke no vits å straffe seg selv for det som er gjort vet, det er bare å brette opp arma og fortsette den fine prosessen du har beg på! Stå på, du klarer det du vil klare! :heia::heia:


#15

Alyssa sa for siden:

:heia: :klem: :heia:


#16

snøfte sa for siden:

Jeg gir meg ikkje:jegvant:. Prøver å holde meg til maten jeg skal, men er ikke så glad i salater. Har hatt 3 selskap denne uken, men klarer å styre unna. Lagde Gerds ostekake og har spist litt av den. Har og prøvd meg på mexicansk kyllingsuppe som var bare nydelig. Lagde og koldtbord den ene dagen og der er det mye for meg å spise, ingen som kommenterte at jeg ikke spiste brød. Det beste av alt er at jeg ennå ikke har savnet brød, poteter og paste, og jeg som elsker spagetti:p Tror helst at jeg kanskje spiser litt for lite. Må prøve å ta meg tid til å lage meg journal og skrive ned det jeg spiser og få tilbakemeldinger på det. Jeg veier ikke og er nok kanskje litt "kip" på noen produkter. Har ikke gått ned mer i vekt, men det bekymrer meg ikke ennå, jeg kjenner at det var godt å hoppe oppi bukser jeg ikke hadde brukt på 2 år:D



#18

snøfte sa for siden:

Så flott:), det er jo god motivasjon. Me får stå på:klem:


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.