Jeg skal i selskap i helgen. Det blir servert koldtbord, noe som er supert for meg, og jeg har bakt en ostekake på lavkarbovis som jeg skal ha med meg.
Men i tillegg har jeg bakt Black Sunday som jeg skal pynte med krem og blåbær.. den kaka har jeg bevisst ikke brukt sukkerfri sjokolade i, fordi jeg ikke vil at selskapet skal få problemer med magen. Jeg brukte 70 prosent kokesjokolade i stedet for.
Men jeg VIL spise av den!! Det er litt derfor jeg bakte den, for å ha litt å velge på når jeg først skal i et selskap... :o
ETT lite kakestykke kan vel umulig gjøre noe, når det bare er EN gang? Jeg spiste en kanelbolle forrige uke (første "sprekk" siden jeg startet 6. januar), og jeg har ikke gått opp i vekt, heller ned..
Jeg personlig ville holdt meg unna den kaka, og heller spist ostekaka som du har baka :) Selv om du ikke nødvendigvis vil oppleve vektoppgang eller stagnasjon så kan selskapet bli ødelagt alikevel av du må fly på do og får store magesmerter.
Hvis du spør deg selv om du virkelig trenger det kakestykket så tipper eg du vet hva svaret er ;)
I selskap så spiser eg absolutt ingenting, altså i kakeselskap. Tar meg ett glass pepsi max og tenker heller på hva de andre gjør med kroppen sin og at min er ren og fin inne :)
Men jeg får jo skikkelig vondt i magen av sukkerfritt... Tror du jeg vil få vondt i magen av sjokolade med sukker i også? Har du erfaring med det? Kan være greit å vite hvordan andre reagerer på sukker etter noen uker uten. :confused:
Jeg har opplevd det når jeg har hatt pauser fra kuren, spesielt i jula. Eg var slakk, sur og ville ikke være sosial i det hele tatt, omtrent sånn som før jeg begynte på kuren i mai. Var ikke det at eg sprang på do som var det verste, men bare etter å ha spist noe med sukker i, og i små mengder så merket jeg det på humøret og formen generelt. Så det SKAL masse til for at eg skal ha en aldri så liten sprekk. Ingen planer om det før eg skal i bryllup i sommer. Siden det er broren min som gifter seg og eg garantert skal være med på masse av forbredelsene, som en haug med kakebaking, har eg bestemt meg for å gå på på kur frem til da. Skal kanskje til Nice i mai og da kommer eg til å ha pause fra ketolyse, men leve lavkarbo :)
Så min anbefaling er veldig sterk, styr unna kaka :) Dessuten så trigger det søtsuget enda mer og kan være lettere å sprekke i dagene etter.
Ok, da skal jeg gjøre mitt aller beste. :) Vil jo ikke bli syk heller. Får spise meg veldig mett på mat - det er jo mye å velge på når det er koldtbord.
Jeg skal til Praha i mai, gleder meg kjempemasse. Har allerede begynt å bekymre meg for maten... Men jeg får ta det som det kommer og prøve å være så lavkarbo som mulig. :)
Ikke noe å grue seg til, kose deg på turen til Praha og ta det som det kommer. Er ikke i ferien du legger på deg ved en sprekk, men resten av året ;)
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.