< Tilbake til oversikten

Hva er egentlig karbohydratinnholdet i dette?

#1

aldrimerjollycola sa for siden:

tenkte å kjøpe litt snadder på lavkarbopikene, jeg vil jo gjerne ha litt lørdagsgodt!!
men skjønner ikke alltid dette her med netto og sånn...
feks:
Ingredienser: Maltitolsirup, hvetemel, maltitol, polydekstrose, vegetabilsk olje, surhetsregulerende middel; eplesyre, aroma, fargestoff (E150), søtningsstoff: sucralose.
Nettovekt: 50g
Næringsinnhold per 50g: kcal 200, karbohydrat 40g, sukkerarter 0g, sukkeralkoholer/polyalkohols 40g, fett 0g, fiber 0g, sodium 0g.
0 netto karbo.
:confused:
er det virkelig 0 karber i denne?? har litt problemer med å tro på det...
har noen en forklaring?


#2

aldrimerjollycola sa for siden:

ser at skriften fra innholsfortegnelsen ble en smule forstor!
der det står nettokarb er med i innhol, tiltross for sin lille skriftstørrelse, altså!


#3

Carisma sa for siden:

jepp, det er 0 karber. Sukkeralkoholer tas ikke opp, og regnes derfor ikke. Men det er vel en regel om at man regner 1g kabr om det står 0 for å være sikker.


#4

Everio sa for siden:

MEN, hvetemel står som nummer to i innhold, og som jeg har lært er det ganske mye av dette uansett da?


#5

Carisma sa for siden:

Hvilket produkt er det?


#6

Gerd sa for siden:

Siden hvetemel kommer som nr. 2 i rekka, MÅ det være karber i dette produktet.... :ja:
Send en mail til de og spør om dette er feilmerking,.
Vet at ting har vært feilmerka før også.


#7

aldrimerjollycola sa for siden:

ja, så står det jo 40 g kph pr 50 g vare...
og det er jo ikke så mye fiber her heller, så det kan jo ikke trekkes fra...

blir litt usikker her altså...
så sukkeralkoholder blir i utgangspunktet medregna i kbh, men det gir ikke utslag på det totale nettoinnholdet? :confused:


#8

Areola sa for siden:

Hvetemel inneholder karber, så her må det jo være feil.
har du link til varen?



#10

aldrimerjollycola sa for siden:

har sendt en mail til pikene, de har sendt mailen vidre til leverandør, så får vi se hva svaret blir!


#11

Madamim sa for siden:

Mulig det er 40 gr karbohydrat og 40 gr sukkeralkoholer?


#12

Nille sa for siden:

Ja det er er OGSÅ. Men er det hvetemel i er det i praksis UMULIG at det er 0 karber !

Nå er det ikke forpliktet til å oppgi karboinnhold under 1 gram pr 100 gram, men allikevel.... Jeg syns det høres veldig rart ut.


#13

trillian78 sa for siden:

Fikk du noen gang svar på den e-posten aldrimerjollycola? Kom over sour punk på butikken i dag og gomlet i meg en haug før jeg så at de inneholdt hvetemel :eek: Det går jo virkelig ikke an at de da har 0 karber.


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.