< Tilbake til oversikten

Fersking

#1

hegepege sa for siden:

Hei!:)

Jeg har noen kilo for mye som jeg ønsker å kvitte meg med, og tenkte jeg skulle forsøke på en litt "lindberg" light / lavkarbo kosthold. Spiser egentlig ganske sunt i utgangspunktet, og prøver å trene 2 (noen ganger 3) ganger i uka. Har sett litt rundt på siden, og lest mange gode innlegg, men sliter forsatt litt med å finne ut hva jeg kan spise og ikke, så lurte på noen tips?

Er en veldig frokostperson - er omtrent sulten når jeg våkner, og trenger frokost for å fungere. Er veldig glad i brød til frokost, men har i en stund gått over til å spise Helseklibrød, knekkebrød og rugbrød. Er dette greit? Ser at det er veldig mye egg som går igjen i hva dere spiser her, men er ikke så kjempe fan av egg.. Begynt å spise litt mer av det, men er ganske begrenset hvor mye jeg orker å spise av det (blir litt kvalm).

Så at noen mente at karbomåltid burde inntas tidlig på dagen, mens andre mente det burde spises sent. Hva er riktig?

Jeg er også student, og har dermed ikke kjempeflust med penger. Er ikke alltid det er like greit å få spist "riktig", f.eks. når jeg er på jobb fra 17.30 til kanskje 3-4 på natta.. Det hender vel også at det blir noen fester her og der:p

Er det sånn at man må spise en del fett med hensyn til kroppens forbrenning? Jeg har vel hatt et ganske tradisjonelt "sunt kosthold", med ganske lite fett (med unntak av oljer og fete fisker), og er ikke vant med å ha fløte og rømme osv i maten..

Ble veldig langt dette her da..:o Men håper noen orker å lese gjennom hele innlegget, og ikke minst svarer! :D


#2

Megvel sa for siden:

Det er alltid greit å gjøre noe helt ordentlgi om man setter i gang.
Lindbergs bøker får du på biblioteket. Inne på Optimal Ernæring skrev Ziggy en gang et innlegg om billig mat. Skal sjekke om jeg kan få dyttet innlegget. First Price er uannsett et billig valg. 18 egg for under 30...
Multigrain runde knekkiser har bare 5 karbser per stk, det er ikke mye! Veldig greit til "brødmat". Ellers er bønner og linser fra invandrerbutikkene veldig billig.


#3

Happy H sa for siden:

Heisann!
eg og e ny på fedon..
kjøpte en bok som heter "endelig slank", det er en fedon inspirert kur kan man si. og der står d at d e ok å spise 1/2 skive rugbrød til frokost feks sammen med ne yoplait yoghurt og evt 1/2eple..
[color=#800080][/color]
Lykke til:)


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.