< Tilbake til oversikten

Pizza uten deig

#1

Areola sa for siden:

En såkalt "man tager hva man haver-oppskrift", så lenge du har ost og pizzasaus går alt ann :D

PIZZA uten DEIG.

Finn fram en paibunn-form, springform eller annet som forhindrer ost og fett fra å søle ned hele ovnen din :)
Jeg liker springformen, så lenge jeg husker å dekke bunnen med bakepapir.

Legg et lag med pizzasaus som dekker hele bunnen, dekk så med ost. Det skal også dekke hele bunnen. (her kan du kjøpe ferdig i butikken (se på kh), lage selv eller blande litt ketchup og tomatpure og oregano)

Så legger du ting som du vanligvis ville hatt på en pizza, jeg pleier å ha i kjøttdeig, løk og kanskje litt skinke. (og mais:o) Det kan jo selvfølgelig varieres i det uendelige. (tacovariant, vegetarianer, osv)

Når du har lagt på alt fyllet, legger du på mer pizzasaus. Det skal dekke godt. Så hiver du på så mye ost du vil på slutten. Igjen skal det dekkes. Dryss gjerne litt oregano på toppen.

Hiv i ovnen, jeg steker alt på 180 grader uansett hva det er, så det kan sikkert justeres noe ;)
Når osten begynner å bli brun og "stiv", taes den ut. (mener det tar rundt 15-20 minutter)
Om du klarer, vent litt, så får den "satt" seg, og er enklere å dele opp i passende deler.
Spises alene eller med en god salat.

NAM!

"Greit", sa samboer når jeg fortalte hva vi skulle ha til middag..
"Da skal jeg ha mat uten DEG også!"



#3

Areola sa for siden:

Nå oppdatert med enormt scwhære bilder.


#4

Lissy sa for siden:

Kjempe smart:-)
Skal prøves nå til helgen!


#5

Mosepjusk sa for siden:

No shit! :D
Flotte bilder!


#6

luringen sa for siden:

blir nesten som lasagne..:mmm: nam


#7

elian sa for siden:

Mmmmm... Den ser knallgod ut :-)


#8

Heydi sa for siden:

Mmmm.. dette så godt ut. Vi skal ha pizza på lørdag, så da blir dette mor sin :)


#9

Lava sa for siden:

Bra, så ut som noe man vil prøve,


#10

Lava sa for siden:

Tullngen! :realmad:


#11

Areola sa for siden:

neida, det var egentlig bare søtt, han ble så inmarri furt for at han ikke fikk pizza.. men så var det jo ikke det jeg mente! :lol:


#12

Lava sa for siden:

uuups.. :lol:


#13

Bjørg sa for siden:

Nam, ja!!:stortsmil
Dette skal jeg teste ut. Mannen min likte ikke pizzadeig/omeletten.


#14

Fnutte sa for siden:

Nam nam.... det så kjempegodt ut......
Har fundert på å prøve å lage pizza uten bunn jeg også, for jeg har ikke likt noen av de bunnene jeg har prøvd.
Men har liksom tvilt litt på hvordan det ville bli..... å putte det i en springform var jo kjempelurt...... dette må prøves !!!


#15

Tone-G sa for siden:

Det så utrolig godt ut asså :sikle:

Kanskje jeg skal teste i helgen:)


#16

Fnutte sa for siden:

Nå er pizza testet ut.....
Jeg stekte kjøttdeigen, hadde oppi fersk hvitløk og løk og freste litt til. La dette i bunnen av formen. I tillegg brukte jeg kyllingfilet stekt i terninger, 1 pk bacon i småbiter, hakket champinjon og litt krydder. Og selvfølgelig masse ost på toppen..... nam nam

Det var kjempegodt..... spiste masse, med hvitløksrømmedressing på toppen. Nå vet jeg hva jeg skal ha til lunsj på jobben av og til :D

Takk for god idé Areola :)


#17

Aylin sa for siden:

nå har jeg prøvd pizzaen og jeg må bare si at den var kjempe goooooooo:D
fant en ferdig laget pizzafyll fra terina på coop som bare har 3kh per 100gr og jeg brukte halve boksen til en pizza på størrelsen av den microbølgeovntallerken(lagde den faktisk der hehehe hadde ikke springform eller noe) :D den smakte nydelig!!!!


#18

Elephanta sa for siden:

Genial! Har hatt så lyst på pizza siden jeg startet på ketolyse, men har liksom ikke orka å prøve meg på disse pizzabunn-erstatningene. Men hvem trenger vel deig når pizzaen smaker så fortreffelig uten? Mmm...


#19

Aphrodithe sa for siden:

Nammenam!!! Minner meg litt om Tacopai, men uten paideigen da. Må prøves!


#20

QueenConnie sa for siden:

åååh. dette så sykt godt ut!! MÅ PRØVES.


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.