Trenger hjelp til å finne bok og ketosetabeletter. Kan noen hjelpe?;)
Det går ikke så greit dette her, og noe gjør jeg feil, men vet ikke hva...
Kan det være de røykeavvenningspillene som gjør utslaget???
Legge om kosten og slutte og røyke samtidig er nok ikke noen god kombinasjon. Men jeg er flink med kostholdet. Nå skal jeg ha tak i bok og piller, så pleace hjelp meg...
Nå er boka og piller på plass, og det gjør ting veldig mye enklere. Går lange turer også nå og tisser på pinner som blir lilla med en gang.
Vekta aner jeg ikke, men klærne er løsere. Kjemegøy!
Takk for god hjelp til alle og godt nytt år.
PS. Røyker igjen, men det får jeg ta tak i senere.
Jeg har forstått det slik at ketose er noe kroppen går i når den får mindre karbohydrater og at når det ikke er karbohydrater og forbrenne så er det fettet i kroppen som forsvinner.
I boka som hører til ketolysedietten står det veldig godt forklart så om du vurderer ketolysedietten burde du absloutt kjøpe deg boka :-)
glem røyken ett lite stund. å slutte å røyke OG gå ned i vekt samtidlig er suicidal.
ingen som klarer det ;p
da blir du bare oppgitt, gir opp, øker vekta med 5 kilo og begynner å røyke 25 om dagen i stedet for 20..
thank you,i KNOW. preiker av egen erfaring her:p hehe
Og jeg vil gi det helt motsatte svaret:)
Slutter du å røyke når du går på kur, vil du ikke bytte en uvane til en ny en. (feks spise godis istedet)
Du er allerede fokusert på en sunn livvstil, og du vet at røykeslutt er kjempebra for kroppen, i tillegg til maten du spiser.
Jeg slutta med hjelpe av røykesluttabletter i fjor våres. Da gikk jeg også på ketolyse. gikk ikke opp, fortsatte nedover.
Men jeg hadde motivasjon. i bøtter og spann. Jeg tror jeg ventet et halvt år før jeg virkelig slutta, for jeg måtte ha motivasjonen med meg. En stor motivasjon var at jeg kjente hvor lite fremgang jeg hadde når jeg gikk turer.
Etter jeg slutta å røyke så er jeg mye mindre fysen på ting, og får mye mindre sug etter både sunne go usunne ting. :rolleyes:
Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling.
Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.