< Tilbake til oversikten

Vektoppgang til tross for ketose ...

#1

matitt sa for siden:

Nå skjønner jeg ikke noe... Har vært i ketose i en uke, men gikk på vekta i dag. Veier MER nå enn jeg gjorde da jeg begynte! HULK! Har vært litt slurvete med søtningsstoffer og nøtter,(Har allikevel vært i ketose) men har kuttet det tvert nå de to siste dagene. Så hva kan være grunnen til dette? Har gått opp 1 kg siden i går, er DET mulig da?


#2

Kitt sa for siden:

Sikkert bare vann!:D
Det tar ofte mer enn en uke før kroppen stiller om til fettforbrenning.
Hos kvinner kan tidspunkt i mens- syklus spille stor rolle. Jeg veier glatt 2-3kg mer den uken jeg får mensen og ca 1kg mer når jeg har eggløsning.
Spiser du mye salt mat som feks bacon eller spekemat, holder kroppen på vann!

Gi det minst en uke eller to til før du fortviler. Drikk masse og prøv å hold deg til så lite salt mat som mulig.

Lykke til!:heia:


#3

matitt sa for siden:

Ok Kitt, ja det blir jo endel salt på denne dietten, mye godt, stekt kjøtt vet du! Må prøve å minske det litt, kanskje:)
Da skal jeg ikke tenke så mye mer på den vekta, men fortsette i god ånd :)


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.