< Tilbake til oversikten

Gurkemeie er spennende naturmedisin

#1

MHM sa for siden:

Gurkemeie kan brukes som krydder i maten, og gir gul farge kalt curcumin (E100). Dyrkes for det meste i India.
Medisinsk er det mange gode grunner til å ta gurkemeie som kosttilskudd. Jeg tar selv Shine Club sin Livex hver dag (60 mg gurkemeie + artisjokk).
[color=navy][/color]
Gurkemeie:

  • Inneholder kraftige antioksidanter
  • Senker totalkolesterolet
  • Øker mengden HDL
  • Virker blodfortynnende og forebygger blodpropp (obs ved bruk av Marevan)
  • Letter fordøyelsen av fet mat
  • Beskytter mot skrumplever og annen leverskade
  • Blir brukt tradisjonelt mot psoriasis og soppinfeksjoner
  • Virker betennelsesdempende (revmatisk, tarmbetennelser, senebetennelser)
  • Hemmer utviklingen av flere krefttyper

#2

mofe sa for siden:

Hen får man kjøpt dette da? :) Apotek, helsekost? Og hva smaker det? :) Eller.. hva slags mat bruker man det på?


#3

Aline sa for siden:

lussekatter (når man ikke har lyst til å ta seg råd til safran... ;) men det gjelder jo ikke oss lavkarbere, da.... :D


#4

smosje sa for siden:

Og i hvit ris for å få den gul. Men det gjelder jo heller ikke oss :p


#5

Aline sa for siden:

vil tippe at det passer til de fleste kjøttretter! (kanskje ikke taco....?) kan ikke huske å ha kjent noe spes sterk smak i lussekattene...?? (det er kanskje ikke så mye i...)

tror gurkemeie brukes i karri eller noe sånt noe!! ..?


#6

smosje sa for siden:

Det er helt riktig, aline :D
Tror også at det ikke smaker så mye, men mest setter farge - i allefall sånn det vanligst blir brukt. Det er ofte en ingrediens i alskens kyllingretter osv.


Lavkarboforumet er i en flytteprosess, denne versjonen av Lavkarbo.no er fortsatt under utvikling. Hvis du vil svare i tråden, så kan du gjøre det her.